0
0

Na jižním cípu Tenerife leží rybářská vesnice Las Galletas. Je to asi 15 minut na jih od letiště Reina Sofia.

Dobré možnosti nakupování, hezké malé vinné sklípky a kavárny zvou k procházce. Ve městě můžete navštívit opravdu veliké množství prodejen a obchodů.

Na promenádě si můžete dopřát odpočinek v cukrárnách, barech a restauracích. Krásný zážitek s výhledem na moře nabízí řada podniků.

Přímo na molu můžete koupit množství čerstvých ryb a mořských plodů. Snad ani nemůže být čerstvějších ryb než právě tady. Každý den totiž vyráží rybáři na moře a vracejí se zpět s pořádnými úlovky. Mnoho rybářů tady kotví své barevné lodě a panuje tak velmi zajímavá atmosféra.

Pláže Las Galletas jsou spíše kamenité, ale stále atraktivní. Kdo vyhledává dlouhé písčité pláže, ten si může udělat výlet do El Médano – ráje surfařů. Je to odsud jen pár minut.

Pláže Las Galletas jsou ale vhodné i k potápění. Dobře organizované školy potápění nabízejí kurzy a ponory. Barevný svět je velmi působivý i při nočních a jeskynních ponorech, kterých se také můžete zúčastnit. Kurzy pro začátečníky, pokročilé i instruktory jsou k dispozici.

Krásně navržený přístav slouží také jachtám a plachetnicím. Výborný výchozí bod pro výlety lodí, nebo jachtingové výlety. Některé jachty odsud vyráží i přes Atlantik.

Kdo touží vyrazit na okolní ostrovy La Palma a El Hierro, může vyrazit z nedalekého přístavu Los Cristianos. V každém případě stojí výlet na další ostrovy za to.

Kromě klasického ubytování se v Las Galletas nachází i kemp. Ve čtvrti zvané Las Rosas můžete využít exkluzivní vilové ubytování.

Las Galletas poskytuje dobrou infrastrukturu, přesto tady nenajdete žádné masivní hotelové komplexy. Toto místo funguje taky jako dobrý výchozí bod pro výlety po celém jihu ostrova. Příjemná dovolená u moře na vás čeká…

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .