0
0

Guimar se rozprostírá v severovýchodní části ostrova Tenerife. Na Santa Cruz de Tenerife se napojuje dálnicí TF-1 a silnicí TF-28.Kolem města se rozmáhá zemědělství. Podnebí a úrodná vulkanická půda jsou nejlepšími podmínkami.

Hlavní a mezinárodně známou atrakcí jsou kamenné pyramidy. Ty tady objevili místní obyvatelé, nevěnovali jim však příliš pozornosti. Norský antropolog Thor Heyerdal význam a jedinečnost pyramid však objevil včas. Z původního počtu devíti se jich do dnešních dní bohužel dochovalo jen šest. Uznávanou teorií bylo, že zemědělci jen naházeli kamení ze svých polí na hromady.

Toto je samozřejmě absurdní, uvážíme-li geometrickou přesnost pyramid. Dlouho bylo pyramidám přisuzováno náhodné postavení. Dnes však již rozeznáváme jejich astronomickou orientaci.

Je tady jistá podobnost s terasovitými stavbami Inků. Schodiště jsou vždy otočená k západu. Našla by se určitě i nějaká paralela s pyramidami v Americe, Egyptě, či Itálii. Ti, kteří mají zájem o Guimarskou kulturu by se sem měli podívat, prohlédnout si pyramidy a udělat si vlastní názor.

Guimar je jedním z nejstarších sídel na Tenerifea nabízí řadu historických budov. Kostely Santo Domingo a Iglesia de San Pedro byly vybudovány v 17. Století.

Několik malých bazénů ve skále a pláže s černým pískem lákají svou existencí k návštěvě. Ráj pro milovníky pláží.

V okolí jsou parky, které stojí za návštěvu.

Zvláštní je Malpais – lávové pole v blízkosti pobřeží se sopečným kuželem Montana Grande. Ten je 726 m vysoký a jeho kráter má asi 300 metrů v průměru. Procházky po této přírodní rezervaci je pro milovníky přírody jedinečným zážitkem. Jeskyně Honda byla vytvořena mohutným výbuchem plynové bubliny. Místy je až 100 stop hluboká a vede až k pobřeží. V sopečné krajině se to teď hemží širokou škálou flory a fauny.

Guimar je velmi čisté a dobře udržované místo. Pohostinství je cítit všude a místní kuchyni není co vytknout.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .