0
0

Na jihozápadě Tenerife leží Guia de Isora.

Kromě rušné dopravní křižovatky je Guia de Isora významným zemědělským centrem. V posledních letech význam tohoto administračního centra ještě vzrostl.

Mnoho restaurací a obchodů všeho druhu láká k navštívení. Vše, co potřebujete k dokonalé dovolené, máte přímo pod nosem. Dobrá infrastruktura a atraktivní ubytování.

Kulturní centrum, náměstí ve stínu palem a vavřínu, kostel, posezení s kávou. Na hlavní ulici stojí obchod s parfémy a přírodními esencemi. Nádhera.

Typický ráz města je zachován. Prohlášena kulturní památkou, vyňata z plánů moderní zástavby. Guia de Isora je částí živé historie.

Nuestra Senora de La Luz, kostel, jehož základy byly postaveny v 17. Století, je součástí chráněné zóny. Škoda nenavštívit. Složité řezby a nádherné malby čekají uvnitř na obdivovatele. Památkově chráněné jsou i dvě ulice v nad a pod kostelem. Právě v nich naleznete tu část původní kanárské architektury. Procházka odkrývá prazvláštní atmosféru těch míst.

Výhled na ostrov La Gomera. Tak čistý výhled těžko hledat. Z výletních lodí můžet pozorovat i velryby a delfíny při jejich migraci.

Díky dešťové vodě, filtrované přes skálu a podzemní bazén, se tady uchytilo zemědělství. Pole jsou uspořádána na terasách a zavlažována množstvím hadic. Mandlové stromy, rajčata a brambory jsou zde nejpěstovanějšími.

Zcela unikátní jsou borové lesy nedaleko za městem. Při pěší turistice poznáte místní flóru a rozmanitou faunu.

Na cestě do národního parku Teide shlédnete často stromy v černé lávové půdě. Cesta dále vede kolem vesnice Chirche. Divoká a velkolepá sopečná krajina vás doprovází. Po TF-3, pak zabočíte doprava. Pak vás cesta zavede do útulného Pinar de Chio. Odtud můžete vidět hotu Pico de Teide, majestátní krásu ostrovu Tenerife.

V Guia de Isora ochutnáte i místní pokrmy a typickou kanárskou kuchyni. Ta se vám představí zajisté jen v tom nejlepším světle.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .