0
0

Mezi turistickými středisky Playa de San Juan a Playa de las Americas leží klidná rybářská vesnice typického kanárského stylu El Puertito.

Bílé domky tvoří nádherný kontrast s hlubokým tmavým mořem. V El Puertito můžete vidět něco velmi zvláštního, domy skutečně vystavěné ve skále. Pěšina podél pláže vás k jeskynním obydlím zavede. Rozhodně byst je neměli minout.

Až budete odcházet, kus dál je nádherný vyhlídkový bod. Odtud můžete z výšky pozorovat, jak se ohromné vlny s bouřlivým rachotem rozbíjejí o velká skaliska.

V centru El Puertito se nachází malá pláž s černým pískem, hojně navštěvovaná místními i turisty. Pláž není vůbec přeplněná, jako v mnoha turistických destinacích na jihu ostrova. Pláž není uvedena v příručce, je to takový tajný tip. Idyla vládne celým městečkem. Po mrakodrapu ani hotelu není široko daleko ani stopy.

Brzy ráno vyrážejí rybáři na svých loďkách na lov a pak se vracejí s čerstvými rybami a mořskými plody, to vše můžete klidně pozorovat.

Se sklenkou červeného vína vychutnat západ slunce je úžasné. I toto vám v El Puertito bude umožněno. Lahodné místní víno mají v každé krčmě.

Vesnice podává jasné svědectví o dobách minulých. Procházka úzkými uličkami prozradí skutečný charakter vesnic Kanárských ostrovů. Bary a hospůdky nabízejí jedinečnou chuť ryb. V Tascas Pepe a Lola dostanete různé Tapas, i jiné lahůdky.

El Puertito je na Tenerife vhodným místem, kde se dá prožít skutečně uvolňující a relaxační dovolená.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .