0
0

El Medano, bývalá rybářská vesnice, je nyní proslulá zvláště v oblasti surfování.

Hlavně vítr, který stále vane, tomu dopomáhá. Dokonce i světový pohár se pořádá právě na tomto místě. Publikum je na různých událostech vítáno a má možnost zblízka pozorovat všechny skoky a triky.

El Medano je centrem windsurfingu a kitesurfingu na ostrově. Povětrnostní podmínky a voda jsou vhodné i pro začátečníky. Školy surfování nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé.

Ideální pro procházky po písčitém břehu jsou místní pláže. Překrásný západ slunce je pohlazením pro duši.

Nejen pro surfování se hodí slané moře. Můžete plavat. Ohromnou sílu můžete okusit v její nezkrotné kráse. Nicméně moře tady není tak agresivní jako na severu Tenerife. Hodně věcí můžete shlédnout i při šnorchlování.

Svět u pobřeží je velmi barevný a zajímavý. Školy potápění poradí začátečníkům i pokročilejším. Pro zkušené potápěče s licencí jsou pořádány výlety do velkolepých potápěcích lokalit.

Nemusíte ale sedět pořád jen u vody. V El Medano můžete hrát golf, tenis, provozovat pěší turistiku, nebo jezdit na koni. Podél Playa del Medano jsou vyjížďky mimořádně krásné.

Na pláži se koná mnoho událostí. Mimo jiné festival draků.

Přes mnoho rekreačních příležitostí není El Medino přeplněné. Hluk turistických letovisek vás nebude rušit.

Některé pláže a zátoky, například Playa las Tejitas, jsou opuštěné a vybízejí ke snění. Podmínky vhodné k provozování windsurfingu jsou však zachovány.

Mimochodem, za sopečným kuželem Montana Roja se skrývá nudistická pláž.

Ve vesnici El Medano najdeme krásné náměstí s restauracemi, kavárnami a obchody všeho druhu. Veletrhy a festivaly se obvykle pořádají právě na tomto náměstí. Každoročně se tady na konci srpna koná například festival lidové hudby z celého světa.

V okolí náměstí si můžete vychutnat večerní náladu v malých restauracích. El Medano je ve srovnání s jinými destinacemi spíše introspektivní, přesto nabízí slušnou infrastrukturu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .