0
0

Na jihu Tenerife se nachází Arona, jedno z nejbohatších měst na ostrově.

V centru najdete zajímavý mix koloniální a prehispánské architektury.

Výtečným příkladem je místní kostel a radnice. Kříž San Antonio je velikou kulturní zajímavostí této obce. Nachází se na travnaté ploše za městem a má vysoké postavení při zdejších náboženských festivalech. Je patronem obce.

Dalším lákadlem je strom Almácigo de Arona. Z důvodů své velikosti a krásy se stal kulturní památkou. Najdeme tady ještě jeden strom téhož rodu, který dosahuje výšky 9 metrů.

Město je výborným výchozím bodem pro výlety a nabízí širokou škálu sportovního vyžití.

Velmi blízko je například národní park Teide.

V oblasti se nachází asi 15 kilometrů pobřeží, takže 15 kilometrů nádherných pláží a roztodivných zátok. Téměř celý rok si můžete užívat různých sportů vodních sportů a koupání.

Podmořský svět můžete poznávat prostřednictvím šnorchlování a potápění. 6ádné velké vlny tady neexistují a tak si můžete užívat klidného koupání a užívat si slunce. Pláže jsou vhodné i pro děti. Můžete i surfovat na oblíbených místech El Guincho, El Grande, Cabezo, nebo Playa Honda. Kromě toho zde najdete množství potápěčských škol, které nabízejí výlety lodí, kurzy potápění a najdete u nich vše potřebné k provozování této aktivity.

Arona je velmi rozmanitá, a pokud toužíte vidět zdejší svět z koňského hřbetu, můžete si najít jezdeckou školu. Pro pokročilejší se konají i dvoudenní vyjížďky.

V okruhu 15 km kolem Arona najdeme atraktivní golfová hřiště. Na některých z nich si můžete pronajmout vybavení. Arona je ideální pro atraktivní dovolenou, nudit se rozhodně nebudete.

V Arona se smíte zapojit do čilého nočního života. V různých barech, na diskotékách a v klubech můžete otočit den a noc a zahájit jednu dlouhou oslavu života.

A pak je tady ještě možnost navštívit park Eagle…

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .