0
0

Arico leží v jihovýchodní části ostrova Tenerife a je v plném rozsahu historickou chráněnou obcí.

Všude jsou tady bíle natřené domy se zelenými dveřmi a okny, jako z pohádky. Tato barevná kombinace není na ostrově vůbec nic zvláštního, díky ní však městečko vyzařuje zvláštní atmosféru.

Domy byly zachovány v původní podobě a vypadá to, že se i místní utopili v čase. Můžete se procházet uličkami, ale dávejte si dobrý pozor, abyste se taky nenakazili klidem a pohodou tohoto místa.

V oblast Arico je nejvyšším bodem hora Mount Montanja de la Griete, kde si můžete užít krásné procházky a neskutečný výhled na okolní krajinu. Tyto procházky nejsou příliš obtížné a jsou vhodné i pro nezkušené turisty.

Celé Arico se vlastně skládá ze tří vesnic. Lomo Arico, Villa de Arico a Arico Nuevo. V okolí těchto vesnic je značně rozvinuté zemědělství.

Každá vesnice má své vlastní náměstí a jako bonus krásný kostel.

Mezi místní pochoutky patří víno a kozí produkty. Obojí můžete ochutnat v malých barech a hospůdkách.

Měli byste si dopřát návštěvu sýrárny Poris de Abona, místní sýr se dočkal mnoha ocenění na mezinárodních soutěžích. Různými druhy sýrů se zde zavděčí snad každému gurmánovi. Zvláštní je například ten s krustou z gofio (kukuřičnou moukou), papriky a bylinek.

Pokud vám sýry nejsou po chuti, stále můžete navštívit vinařství, které se nachází mezi Lomo a Nuevo. Okuste a kupte si výtečná vína z místní oblasti. Pocítíte na vlastní kůži, jak otevření jsou zdejší lidé k cizincům, a jak jsou pohostinní. Možná vám dokonce prozradí tajemství místního vína. Návštěva tohoto tradičního vinného sklípku určitě stojí za to.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .