0
0

Když budete na cestě ze severního letiště do Santa Cruz a po zhruba třech čtvrtinách cesty zahnete doleva do hor, najdete ospalé městečko Arafo. Toto městečko se nachází ve východní části ostrova v popředí působivého panorama pohoří Canadas.

Arafo se nachází asi 450 m nad mořem a nabízí krásný výhled do drsné krajiny sopek.

I když se město nachází v odlehlé poloze, dobré dopravní spojení je k dispozici do okolních obcí, jako například La Victoria a Santa Cruz. Se Santa Cruz je Arafo spojeno dokonce jižním přípojem TF-1.

Domy v kanárském stylu vyzdobené muškáty jsou fascinující. Bílé domy v oblasti černých vyvřelin jsou skutečným kontrastem.

Na náměstí dominuje malý bílý kostelík a stín vavřínových stromů. Jsou zde samozřejmě i jiné krásné květiny a občerstvení.

Farní kostel San Juan Degollado stojí určitě za navštívení. Zapůsobí především zachovalou zvonicí. Uvnitř jsou impozantní dřevořezby známého ostrovního umělce.

Pokud chcete vědět, jak si v minulosti místní vydělávali na živobytí, stačí se podívat přádně na název návsi. El Aserradero totiž znamená vodní mlýn. Díky přítomnosti bohatých zdrojů vody byla zde postavena pila.

Když se teď podívá člověk kolem sebe a uvidí množství zemědělské půdy, těžko uvěří, že tady býval veliký les.

Město je ovšem známé i jinými věcmi. Konají se zde různé trhy řemeslných prací. Při těchto příležitostech se město promění v město umělců. Je až neuvěřitelné, co se dá na trzích najít. Oblečení, šperky, nářadí, obuv, i třeba jen dekorativní předměty se tady dají sehnat.

Dále je městečko známé hudbou a množstvím talentovaných hudebníků. Z Arafa pochází mnoho známých hudebníků, pěvců i hudebních skupin a kapel.

Arafo překvapí moderní tržnicí a velkou koncertní síní, díky níž se smí nazývat hudební velmocí ostrova.

Kromě umění si můžete vybrat Arafo pro výlety. Obec je skvělým výchozím bodem. Odsud si můžete vyjít prohlédnout bujnou zeleň Canadas a La Laguna. Okolí je vhodné i pro horská kola.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .