0
0

Alcalá se nachází jen několik kilometrů od Costa Adeje a turistických center na západním pobřeží, přesto si zachovala kouzlo nedotčené rybářské vesnice.

Tady lidé žijí z moře. Každé ráno vezmou rybáři lodě a vyráží na otevřené moře, aby nalovili čerstvé ryby na prodej v restauracích a barech. V hospůdkách v Alcalá najdete bezvadné čerstvé ryby. Místní pokrmy jsou velmi oblíbené a jedná se především o typickou kanárskou kuchyni.

Pobřeží zátoky, poseté rybářskými čluny, nabízejí romantický snový obraz. V blízkosti návsi se rozprostírají pláže užívané místními k odpočinku a občerstvení.

Alcalá je velmi dobrým výchozím bodem pro výlety po celém ostrově. Prochází tudy hlavní cesta mezi Playa de las Americas a Los Gigantes.

Mnoho písečných pláží na západní straně ostrova je k dispozici. Například Playa de Las Arenas a Playa San Juan se nachází poblíž Alcalá. Přímo v Alcalá jsou taky pláže vhodné ke koupání. Neplavce a děti ale nepotěší přístup do vody po žebříku u přístavního mola.

Pokud hledáte pulzující život, navštivte Los Cristianos, Las Americas a Costa Adeje ve večerních hodinách. Zábavu zde poskytuje množství diskoték a nočních klubů.

Kdo je aktivní během dne, může navštívit okouzlující nádheru obřích skal Los Gigantes. Jejich ohromující krásu můžete obdivovat z všelikých lodí a člunů.

Místo setkání mladých, i starých je náměstí lemované vavřínem. Zde se rádi sejdou všichni. Popovídají si spolu, vychutnávají si klid, nebo navštěvují okolní bary.

Každé pondělí se v přístavu koná trh. Tady můžete koupit mořské plody, ale i ovoce, zeleninu, sýr, anebo třeba oblečení a řemeslné práce místních.

Vesnice je rozdělená silnicí na dvě části. První je malebná stará část a ta druhá se skládá z moderního městského prostředí.

Doporučujeme zejména návštěvu staré části, kde si můžete poslechnout fantastické příběhy námořníků o obří chobotnici na háku.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .