0
0

Na jižním cípu ostrova Gran Canaria se rozkládá městečko Meloneras, které těsně sousedí s turistickým centrem Maspalomas, na nějž vlastně navazuje. Společně tak vytváří jedno velké a rušné letovisko, které nabízí vše potřebné pro strávení dovolené plné zábavy a nevšedních zážitků. Pokud toužíte po luxusu a komfortu, bude pro vás Meloneras tím pravým.

Meloneras se neustále rozvíjí a snaží se stát jednou z nejdokonalejších prázdninových destinací na Kanárských ostrovech. Nabízí tak jen ty nejvybranější hotely vyšších kategorií, které svým hostům poskytují vysoký standard služeb. Pětihvězdičkové hotely ve stylu exotických paláců zde nejsou ničím neobvyklým, ale najdete zde i menší bungalovy vyšší třídy. Z tohoto důvodu je letovisko Meloneras doporučováno spíše movitějším klientům.

Kromě hotelů zde najdete také obchody světoznámých luxusních značek, butiky a markety, kde můžete utrácet za suvenýry, oblečení či módní doplňky. O hladové žaludky návštěvníků se starají vybrané restaurace nabízející jak místní speciality, tak i mezinárodní kuchyni. Navštívit je možné i řadu barů, kaváren a diskoték. Noční život v Meloneras však není příliš divoký, soustřeďuje se totiž spíše do jednotlivých hotelů, které mají pro své hosty připraveny nejrůznější programy. Kdo by měl zájem, může navštívit kasino nebo kabaret.

V letovisku Meloneras na vás čekají jak dokonalé a komplexní služby, tak i důmyslná zařízení, která vám usnadní a zpříjemní pobyt. Najdete zde kluby pro dospělé, ale také spoustu zajímavostí pro rodiny s dětmi, ale i klidnější místa pro seniory. Jde o moderní a atraktivní centrum, kde najdete vše, na co si vzpomenete.

Oblast je ideální k večerním procházkám při západu slunce, což potěší nejen zamilované, ale také rodiny s dětmi. Pobřeží je lemováno krásnou promenádou plnou stánků se suvenýry, stánků se zmrzlinami a plážovými bary. Největším lákadlem Meloneras jsou samozřejmě krásné písčité a oblázkové pláže, na nichž je veškeré potřebné vybavení, jako jsou sprchy, toalety, převlékárny a další. Slunečníky a lehátka jsou samozřejmostí. Turisté si tak mohou užívat horkého slunce, vyhřátého písků a v případě potřeby se jít zchladit do vln Atlantského oceánu. Pláž má pozvolné svažování, tudíž se zde vytváří mělká brouzdaliště vhodná pro děti i neplavce. Dále od břehu je však třeba dávat pozor na nebezpečné spodní proudy.

Meloneras je destinací, v níž si můžete nerušené letní rekreace užívat po celý rok. Stejně jako na ostatních Kanárských ostrovech, i zde panuje příjemně teplé klima ve všech ročních obdobích. Mořská voda Atlantiku zde vyniká opravdu excelentní čistotou, a proto si v minulosti již několikrát vysloužila ocenění Modré vlajky EU. Voda oceánu láká k vodním sportům, jako je windsurfing nebo kitesurfing. Oblíbené je také potápění nebo pozorování delfínů a velryb ze člunu. Rádi sem přijíždí také milovníci rybaření, kteří mají možnost si z Atlantiku vylovit pořádný kousek. Jestliže dáváte přednost suchozemské zábavě, můžete vyzkoušet některý z plážových sportů, nebo třeba golf. Nedaleko bylo vybudováno pěkné 18 jamkové golfové hřiště.

Pokud byste se snad v Meloneras začali nudit, nebo chtěli poznat i něco jiného, můžete vyrazit na výlet do sousedních letovisek Maspalomas nebo Playa del Inglés. Tyto dvě centra jsou doslova nákupním rájem, lidé si odtud ve velkém odváží suvenýry, zejména výrobky tradičních řemesel, jako keramika, výšivky, krajky, látky nebo šperky. Nedaleko Meloneras se rozkládá také krásná přírodní rezervace Dunes de Maspalomas, kde jsou k vidění pouštní duny ležící na pobřeží. Ve stejné oblasti byl vybudován rozlehlý akvapark, jehož návštěva potěší především děti. Ty si zde mohou užívat všemožných tobogánů, skluzavek a dalších vodních atrakcí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .