0
0

Maspalomas je známý a velmi oblíbený turistický rezort Kanárských ostrovů, ležící na březích Atlantického oceánu ve správní oblasti San Bartolomé de Tirajana na ostrově Gran Canaria.

Místo je proslulé svou dvanáctikilometrovou pláží, pestrou nabídkou ubytovacích kapacit všech druhů a množstvím restaurací, barů, taveren a rozličných nákupních center.

Maspalomas je známé i díky zvláštnímu přírodnímu úkazu jménem Dunas de Maspalomas, tedy písečným dunám, které jsou od roku 1987 chráněnou přírodní rezervací. Přirozenou dominantu pobřeží v okolí Maspalomas, která je viditelná z širokého okolí, představuje 68 metrů vysoký maják El Faro.

Maspalomas se dělí na několik turistických oblastí. Nejstarší z nich, která turistům slouží již od 60. let, se jmenuje El Oasis. Část jménem Meloneras byla postavena roku 1997 a nachází se zde velké hotelové komplexy s kongresovými sály a nákupní centra. Menší hotely a soukromé rezidence se nacházejí v oblasti Sonnenland, typickým ubytováním v Campo International, kde leží golfové hřiště, jsou zas bungalovy. Bohatší klientela míří do El Hornillo.

Součástí Maspalomas je i rezort Playa del Inglés, populární zejména mezi severoevropskými homosexuálními rekreanty.

Poloha

Poloha: jih ostrova Gran Canaria

Souřadnice: 27° 45′ SŠ, 15° 34′ ZD

Plocha: 33 000

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .