0
0

Oblast Maspalomas na slunečném jihu ostrova Gran Canaria se svými příjemnými teplotami po celý rok přitahuje již přes 40 let lidi z celé Evropy. Slunce zde svítí více než 300 dnů v roce a stabilní teplota vody v Atlantiku umožňuje dokonce i v zimě plavat v moři. Obecně platí, že místní klima je jedním z nejzdravějších na světě.

Velkým turistickým lákadlem jsou jistě písečné duny Maspalomas. 5 km dlouhý pás dun je chráněn od roku 1987 a stal se rájem pro milovníky přírody. Písečné kopce, které připomínají Saharu v sousední Africe, nejsou ale naváty z této pouště, jsou mořského původu. Písek se skládá převážně z rozdrcených skořápek mušlí.

Malá laguna El Charco na západ od dun leží u ústí řeky Barranco de Fataga a je zarostlá rákosem a pichlavými cesmínami. Ve slané vodě rybníčku laguny je slyšet kvákání mořských žabek a v křoví šelestění obřích ještěrek. Háj datlových palem, který se nachází na okraji oázy, je považován za místní oázu.

Vzhledem k výstavbě mnoha nových rekreačních oblastí v blízkosti dun, právě v této východní části najdete celé bloky hotelů a apartmánových komplexů.

Na západ od majáku na vrcholu dun, začíná nádherná promenáda a novější část letoviska s elegantními butiky a stylovými kavárnami, obchody a luxusními hotely. V poslední době sem ale přijíždí stále méně návštěvníků z Evropy, a to zejména Němců a Angličanů, kteří tvořili vždy velkou část turistů.

O to více sem nyní přijíždějí španělští turisté z pevniny. Pouze Meloneras, západní část Maspalomas, navštěvuje více a více zahraničních turistů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .