0
0

Kam a jak jedeme?

Ráno z Nairobi safari vozidlem s odnímatelnou střechou cca 5 hodin cesty k bráně Sekenani. Standardně se u cestovních kanceláří nabízí vozidlo s řidičem.

Za čím jedeme?

Národní park Masai Mara, pobyt nikoliv v drahém hotelu, ale v domorodé komunitě, výlety autem do parku nebo pěší tůry po okolí, návštěva masajské vesnice.

Odpoledne po příjezdu vás standardně čeká pěší poučná procházka okolní přírodou s masajským průvodcem. Druhý den celodenní game drive v národním parku Masai Mara s piknikovým obědem, návrat večer. Třetí den ranní game drive v parku, poté možná návštěva masajské vesnice a odjezd do Nairobi.

Další možností je dělat z kempu celodenní nebo i vícedenní túry do okolních kopců mimo území národního parku, nejlépe se zkušeným průvodcem. I Zde je šance potkat divoká zvířata.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Komunitní kemp Olperr Elongo leží mimo území parku cca 5 minut cesty od brány Sekenani. Jedná se o jednoduchý přírodní kemp umístěný v lese, stany jsou vybavené postelemi, některé mají vlastní sprchu a WC, kemp má jednoduchou kuchyni, jídelnu a společenskou místnost. Většinu personálu tvoří Masajové z okolních vesnic, kteří se zde zaučují, jak takový kemp provozovat a spravovat.

Kemp nabízí plnou penzi sestávající většinou z místní kuchyně – chapati, ugali, rýže, hovězí nebo kozí stew, špenát atp. U brány Sekenani je několik vyloženě místních podniků, kde se dá rovněž velmi levně a slušně najíst.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Masai Mara je nádherný národní park, Masajové zajímavá kultura. Jejich orientace na turistický byznys a ždímání peněz z turistů dokáže ale někdy až znechutit.

Ostatní informace

Vstup do masajské vesnice: 20 USD

Vstup do NP Masai Mara: 60 USD/den

Kilo pečené kozy v hospodě u brány Sekenani: 5 USD

Noc v kempu Olperr Elongo i s jídlem: 50 USD

http://www.turistika.cz/vylety/masai-mara-nocovani-v-masajskem-komunitnim-kempu

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .