0
0

Marbella je nejoblíbenějším přímořským rezortem v oblasti andaluského pobřeží známého jako Costa del Sol. Město je populární zejména mezi zámožnějšími turisty z Velké Británie, Irska a Německa, kteří sem přijíždějí prožívat bezstarostnou dovolenou na břehu Středozemního moře a plnými doušky vychutnávat jedinečnou atmosféru a všechny krásy jižního Španělska.

Mezi pravidelné návštěvníky, kteří zde mají své honosné rezidence, patří řada zámožných podnikatelů a hereckých hvězd, jako například Antonio Banderas či Dolph Lundgren.

Za návštěvu stojí historické centrum města, v jehož stavbách jsou patrné vlivy maurské architektury, jak je to běžné pro řadu měst v jižním Španělsku, která byla v průběhu své dlouhé historie pod vlivem těchto severoafrických muslimů. Zajímavé jsou rovněž zbytky městského opevnění.

Nejvýznamnější sakrální stavbou Marbella je kostel Iglesia de la Encarnación, vystavěný na přelomu 16. a 17. století.

Známou stavbou je luxusní Marbella Club Hotel, kde se ve své době ubytovávaly hvězdy stříbrného plátna jako Audrey Hepburn či Laurence Olivier.

V okolí města si přijdou na své milovníci golfu, neboť se zde nachází více než 40 hřišť, která svou kvalitou uspokojují požadavky nejnáročnější klientely.

Poloha

Poloha: jižní Španělsko, autonomní společenství Andalusie

Souřadnice: 36° 31′ SŠ, 04° 53′ ZD

Plocha: 114 km2

Obyvatelstvo

Populace: 124 332

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .