0
0

Oblíbené španělské letovisko Marbella se rozkládá na pobřeží Středozemního moře, ve vyhledávané andaluské lokalitě Costa del Sol. Je lemováno nádhernými písečnými plážemi, které k návštěvě lákají turisty ze všech koutů světa. Marbella toho však nabízí ještě mnohem více.

Marbella je městem lákajícím k odpočinku na plážích pod hřejivým španělským sluncem, ale její předností jsou také četné historické památky nacházející se ve starém centru. Marbella byla původně městem obehnaným hradbami, ale později se začala rozšiřovat i za hranice opevnění. Dominantou je hradba pevnosti Alcazaba, která je spíše známá pod názvem El Castillo.

Středem starého města je náměstí Plaza de los Naranjos obklopené spoustou starých zajímavých budov. Historie tohoto náměstí sahá do roku 1485, proto se může pochlubit takovými památkami, jako je kaple Santiago, starý guvernérský dům, nebo radnice z roku 1568, kterou zdobí sluneční hodiny. Střed náměstí zdobí osmiboká mramorová kašna postavená roku 1704.

Nejvýznamnější stavbou Marbelly je ovšem barokní kostel Panny Marie pocházející ze 17. století, jehož vchod zdobí červený kámen. Kostel opatruje unikátní varhany postavené z 5000 kusů cínu, mědi a dřevěného potrubí v letech 1972 až 1975. Dalším zajímavým místem Marbelly je věž Torre Ladrones, která byla úplně první signální věží postavenou v Andalusii za vlády Arabů. Za návštěvu jistě stojí také muzeum bonsají Bonsai Museo Marbella, v němž si můžete prohlédnout opravdu unikátní rostliny staré i více jak 500 let.

V roce 1926 byly na území města objeveny a odkryty pozůstatky římských lázní, které pochází pravděpodobně z 3. století. Dochovat se podařilo malby na podlaze, několik sloupů a fragmenty bazénu, na jehož podlaze jsou k vidění obrazy medúzy se čtyřmi hadími hlavami a dalšími dvěma hlavami kolem krku. Milovníci umění by neměli vynechat prohlídku Muzea umění situovaného v bývalém paláci Don Alonso de Bazán, kde jsou k vidění díla Picassa, Miróa či Tapies. Marbella je známá také svými parky, z nichž největší a nejkrásnější je Nagueles Park. Za prohlídku však stojí také Parque de las Medranas, Parque de la Constitutión a La Alameda. Rozhodně nevynechejte místo známé jako El Mirador, odkud se budete moci pokochat nádherným výhledem na celé město.

Marbella je dnes moderním městem, které kromě historického bohatství nabízí svým návštěvníkům kulturní možnosti a zábavu. Jelikož je patronem města San Barnabé, v týdnu kolem 11. června se každoročně konají oslavy na jeho počest. Během této fiesty, která je doprovázena zpěvem a tanci, si obyvatelé připomínají také osvobození města od arabské nadvlády v roce 1485.

V Marbelle v současnosti žije okolo 125 tisíc obyvatel a každoročně sem přijede na návštěvu asi 200 tisíc turistů. Patří tak k jedněm z nejnavštěvovanějších destinací na Costa del Sol. Stalo se však také synonymem luxusu a bohatství, častými hosty místních hotelů jsou celebrity, hollywoodské hvězdy a známé osobnosti. Město si oblíbil třeba Antonio Banderas, Julio Iglesias nebo Rod Steward. Na někoho může působit trochu snobsky, ale přesto má své kouzlo. Marbella je známá skvělými možnostmi nákupů, podél promenád Puerto Banus a Golden Mile naleznete nejen luxusní obchody, ale také bary, diskotéky, kasina a noční podniky. Kdo chce prožít divokou noc ve víru tance a zábavy, je pro něj Marbella tím pravým místem.

Ze severu Marbellu ochraňuje pohoří Sierra Blanca, díky kterému se zde vytvořilo příjemné celoroční mikroklima a průměrnou teplotou okolo 18 stupňů Celsia. Celkem město lemuje neuvěřitelných 24 pláží táhnoucích se v délce 27 kilometrů. Všechny jsou pečlivě upravovány a udržovány v čistotě. K těm nejkrásnějším patří Playa de Guadalmina, Playa de linda Vista, Playa de Cortijo Blanco či Playa de Puerto Banus. Všechny pláže nabízejí možnosti vodních sportů. Na své si však v Marbelle přijdou také golfisté nebo milovníci jízdy na koni.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .