0
0

Na jihovýchodě španělského království poblíž poloostrova Palos v provincii Murcia se nachází Mar Menor (Malé moře). Je to jedna z největších pobřežních lagun na Pyrenejském poloostrově. Velké jezero teplé, klidné a neobyčejně slané vody je odděleno od Středozemního moře pruhem pevniny se jménem La Manga. Tato „kosa“ je dlouhá 22 kilometrů, široká 250-1500 metrů.

Klimatické podmínky, salinita, léčivé bahno s vysokou léčebnou silou i sluneční svit jsou zcela srovnatelné s Mrtvým mořem v Izraeli (Ein Gedi, Eilat), Jordánsku či Palestině. Velká intenzita slunečního záření a pouštní prostředí přispívá k rychlému odpařování vody. Vrstva páry nad lagunou chrání před zhoubnými ultrafialovými paprsky (nahrazuje zápornou nadmořskou výšku kolem 400 metrů u hladiny Mrtvého moře), dochází k vysoké koncentraci kyslíku a bromu ve vzduchu. Nevyskytuje se žádný pyl, proto je toto místo ideální pro léčení nemocí dýchacích cest, astmatu a samozřejmě nemocí kůže jako jsou ekzémy nebo lupénka. Tato lokalita je ideální pro léčení kloubních potíží, artrózy, poúrazových stavů, alergií, revmatismu a řady dalších potíží.

Léčebné účinky vody v Mar Menor spočívají ve zvýšené koncentraci minerálů solí vápníku, sodíku, hořčíku, flóru a jódu. Výhodou je, že moře je mělké a voda má stálou teplotu. Zdejší termální koupele mají osmotický vliv na vnitřní tkáně lidského těla a zvyšují činnost krevního oběhu. Odstraňují jedovaté látky z kožních tkání a uvolňují svalové napětí.

Léčivé bahno (fango) je známé pro svoji léčebnou hodnotu (má vysoký obsah vápníku, sodíku, hořčíku, flóru, chlóru a síry). Nanášení na kůži pomáhá uzdravovat řadu kožních chorob, vyrážek, akné, lupénky i zánětů. Fango má schopnost rychlého vstřebávání, neutralizace kyselosti a stimulace účinků, což je velmi podstatné pro hojení ran a zlomenin.

Z hlediska srovnatelných léčebných výsledků, bezpečnosti i ceny pobytu lze v současné problémové době Blízkého východu španělskou lokalitu La Manga (Mar Menor) vřele doporučit.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .