0
0

Druhý největší ostrov Baleárského souostroví není zdaleka tak navštěvovaný jako sousední Mallorca. Díky tomu se mu podařilo udržet si nádhernou přírodu se špetkou divokosti.

Skromný, klidný a čistý baleárský ostrůvek okouzlí svou romantikou a nadchne i rodiče s dětmi. Ostrov je přibližně 50 km dlouhý a 10–20 km široký. Pro Menorkuje typické členité skalnaté pobřeží, jeho délka je přibližně 200 kilometrů. Na ostrově se nachází asi 70 malých pláží, z nichž pouze 30 je zastavěných.

Na tomto malém ostrůvku se rozhodně nudit nebudete. Zatoužíte-li po civilazaci, navštivte hlavní město Mahón nebo město Ciutadella, které bylo prohlášeno za národní kulturní památku a dodnes si uchovalo atmosféru středověkých měst. Na ostrově se dochovaly četné megalitické monumenty z doby starověkého osídlení, okouzlí vás určitě i rybářské vesničky Fornells a Sant Lluis.

Panenské pláže a divocí koně

Tato destinace je vhodná pro rodinnou dovolenou. Na rozdíl od Mallorky a Ibizy je zde noční život klidný. V turistických střediscích si můžete pronajmout sportovní vybavení všeho druhu. Ať už jde o vodní skútry, jachty, kola nebo si turisté mohou vyzkoušet potápění či jízdu na koních v krásné přírodě. Je opravdu o co stát. Na ostrově se nacházejí idylické pastviny, malá políčka oddělená kamennými zídkami, bílé domky a azurové moře s panenskými plážemi. Téměř polovina Menorky byla prohlášena za chráněné území a zahrnuta mezi přírodní památky UNESCO. Na ostrově se vystřídali Féničané, Řekové, Římané, Arabové, až nakonec připadl Španělům. Vliv všech těchto kultur se odrazilv místním folkloru, gastronomii, architektuře i místopisu.

Praktické rady

Info: Veškeré informace o Baleárských ostrovech najdete na http://www.illesbalears.cz, tel.: 0034/97 17 12 216

Ve Španělsku, tj. i na Menorce, se platí eurem (EUR). Ostrované dodržují tradiční odpolední siestu,a tak se na nákupy vydejte raději až v podvečerních hodinách. Platí to i pro banky a lékárny

Vyhlášené delikatesy

Specialitou ostrova je lahodný ostrý mahónský sýr, kterému se ve Španělsku říká „král sýrů“ a jeho výroba má dlouholetou tradici. Mezi další pochoutky patří speciality z ryb, zeleniny i masa. Nejoblíbenějším nápojem Menorčanů je menorský gin, který se ředí s citronádou (pomada) či sodovkou (pellofa).

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .