0
0

Po příjezdu na letiště v Malé nás delegátka partnerské CK doprovodila k mikrobusu, který nás zavezl na letiště, kde parkovaly hydroplány, cesta trvala cca 5 minut. Po příjezdu nám zvážili zavazadla, zeptali se kde poletíme, řekli jsme název ostrova napsali na zavazadla a začalo asi hodinové čekání, myslím, že hydroplány nemají letový řád, letí si, když jsou lidi,. Prošel jsem si letišťátko a všiml jsem si, že jsou tady 2 letecké společnosti, které tyto hydroplány provozují a každé má vlastní parkoviště, jsou žluté nebo červené, na Kuredu letěl červený hydroplánek. Nakládání zavazadel probíhá v poklidu, pilot ví jakou váhu letadlo snese a kolik zavazadel může naložit. Když jsem nastupoval do letadle byl jsou trošku překvapený, že tu není klimatizace, druhé překvapení zavládlo, když jsem viděl piloty cca 30 let, kraťasy, košilka s krátkým rukávem, boso (bez bot) a úsměv na tváři, říkal jsme si to snad není pravda, byla. Musím dotad, že přes neformálnost byl pilot opravdu dobrý, z počáteční obavy se rychle rozplynuly, během letu jsme nechytli turbulence a let proběhl bez chyby,

Po zapnutí motoru nešlo chvíli nic slyšet, nastal pomalý rozjezd ke startovací vodní ploše, byla označena barely plných vzduchu, které se vznášely na vodě, po cca 3 minutách jízdy se hydroplnánek otočil zabraly motory, nastalo zrychlení po pár vteřinách jsme začali vstoupat a do hydroplnánu začal proudit příjemný vzduch, vzlétli jsme do výšky několik set metrů, možná to bylo i více než kilometr a začal se nám nabízet pohled, který se jenom tak nezapomene viděli jsme pod sebou téměř celé Maledivy (a když ne celé tak pěkný kousek) tuto cestu budou lépe ilustrovat fotky, popsat se to nedá. Letěli jsme směrem na sever. Přelétli jsme téměř celý Severní Malé Atol, kde jsme panoramoticky viděli mnoho ostrůvků s hotýlky např. Kurumba, Full Moon, Paradise Island, Soneva adt. po přeletu Severního Malé Atolu jsme se dostali na Lhaviyani Atolu, než jsme se dostali na Kuredu, bylo mezipřistání na ostrůvku Komandu, před příletem na Kuredu jsme míjeli na pravé straně ostrůvek, kde je vysoce luxusní resort One a Only Kanuhura a už jsme otáčeli na Kuredu, pilot udělal malý oblouk a začalo dnes přistávání na vodě č.2 vše proběhlo v pořádku.

Po vystoupení z letadla nás na molu čekali místní nosiči (za poplatek 1 USD nám odnesli zavazadla až na pokoj) šli jsme přes molo cca 150 metrů a zdálky jsme slyšeli uvítací bubnovaní, na recepci jsme dostali uvítací dring a chvíli čekali na přidělení pokoje. Následně jsme šli pěšky cca 10 minut než jsme se k tomu našemu pokoji dostali.

Po krátkém odpočinku začalo prohlížení ostrova. Šli jsme na sever ostrůvku Kuredu, našli jsme tu 6 jamkové golfové hřiště, vedle golfového hřiště bylo i fotbalové hřiště, během obcházení ostrovu pořád něco šustilo ve křoví, od Maledivců jsme se dověděli, že Kuredu je jediný ostrov, kde žije králík, trošku jsem se divil, potom jsem jich i pár viděl, nedopídil jsem se zda je to druh, který žije jenom tady nebo jestli je to králík dovezený ze Srí Lanky. Pláž je všude nádherná když jsme došli k vodním bungalovům, byl zrovna odliv, viděli jsme nádherný pruh písku (písečný břeh), který vedl několik set metrů do moře, při procházce po tomto břehu najdete velký počet korálků, mušliček.

Nejlepší potápění a šnorchlování je v levé straně od mola, je zde i potopená loďka, kde se to hemží rybkami a korály, se štěstím narazíte na želvu, mantu a malé žraločky, kteří jsou šíleně plaší.

Pomalinku nastal poslední den pobytu na Maledivách a 4,5 hodiny před plánovaným odletem opouštíme pokoj, zavazadla nám vezou na recepci, kde je celkem fronta, doplácí se útrata, předávají se klíčky a nakupují poslední suvenýry na Kuredu. Slyšíme přistávat další hydroplán, který nás poveze na letiště. Pomalinku nasedáme do letadla a opět vidíme pod sebou nádherné laguny Malediv. Nastává příjezd na letiště a odbavení co se v Praze stihne za půl hodinky, má člověk obavy ať to tady zvládnou za 2,5 hodiny. Všichni jsou v klidu a pohodě. Nastává opět návrat leteckou společností Qatar Airways přes Dohu do Vídně.

http://www.123exotika.cz/ostatni.php?view=detail&id=3

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .