0
0

Tak po dlouhé době uskutečnila naše „zájmová skupinka“ výpad, který stál za to. Naštěstí nás kamarád Pavel přesvědčil , že je lepší jet s ním místo na safari na jih na týden na Maledivy, na manty, které jsme nikdy v životě neviděli, na žraloky, které jsme vždycky jenom tušili, na velrybáka, ve kterého jsme při naší příslovečné smůle ani nedoufali.

Nicméně , velkopansky jsme si přizvali i další spřátelenou duši- kamaráda Honzu, jehož profese se při našem věku už pomalu začíná hodit a vyrazili jsme. Transporty bez chyb, salámy prasečí i čaje ledové jsme úspěšně propašovali na lod, trochu chybná byla kalkulace 1,5 litru čaje na osobu, příště nutno litry dva, pitný režim se nedá podceňovat, ale naštěstí na lodi měli zásoby více než bohaté. Ponory byly občas o fous náročnější než v Egyptě skrzevá proudy, ale s hákama jsme to zvládli, nořit se v rukavicích je příjemné, voda byla občas i zakalená planktonem, ale zaplaťpánbůh za něj. Teplota 30/30 optimální, někomu / nejmenuju Dášu/ by mohlo vadit, že moc nesvítil sluňák, ale celkem jsme byli za to nakonec rádi. Že na prvním ponoru rovnou připlavou manty a žraloci jsme si nedovedli ani představit, ale stalo se, takže po prvním ponoru splněno. že přijedou na další ponor další manty už se začalo blížit skoro normě, když se ale v noci producírovaly pod lodí a krmily se, tak už jenom z donucení jsme teda do tý vody naskákali. ale to jenom, že mi to žena nakázala.

Noční ponor uprostřed lovicích útesovejch žraloků taky nebyl k zahození, všechny ostatní ponory taky bezvadný. Snad jednou, když se od brífinku do vysazení otočily proudy a projeli jsme stěnu, která je po tsunami prakticky bez života, byl takový slabší moment.

Návštěva domorodců splnila očekávání- nic tam není, sušený maso i i přes nedůvěru jsme si koupili/ aby měla Petra radost/, smlouvat neuměj/ ale ani se to nechtěj naučit od mistra všech mistrů pana Vládi, kterej jim chtěl dát lekci zdarma/. Kupodivu jsme propašovali domů i žraločí čelisti, kdybych věděl, že to je tak bez problémů, koupil bych dvojnásobnou.

Top zážitky: manty, hodinový šnorchlování- hon na velrybáka, nočák se žralokama.

Hrůzný top.: cesta lodí na letiště

Největší prohra- zaseklá kamera v momentě, kdy připlouvaly manty na čističku a hodinu se tam producírovaly a na kameře svítil system error.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .