0
0

Letošní třítýdenní dovolenou jsem strávila na ostrůvku Farukolhufushi na Maledivách. Cestovala jsem s německou cestovkou, takže jsem letěla z Frankfurtu s mezipřistáním v hlavním městě Omanu Muscatu. Let trval do Omanu asi 6 hod., na letišti 3 hod. a pak na Maledivy 3 hod. Přistáli jsme na ostrově Hulhulu, kde je letiště a přístaviště lodí, které dopravují turisty na příslušné ostrovy. Ostrov Hulhulu je hned vedle hlavního ostrova Male. Já pokračovala lodí na ostrov Farukolhufushi, který leží asi 15 min. jízdy a je součástí North Male Atollu. Ostrůvek leží 2 m n.m. a je 1200 m dlouhý a 450 m široký, kde z moře na jedné straně vidíte moře na straně druhé. Nachází se na něm, tak jako ostatně na mnoha dalších ostrovech, pouze hotelový komplex a zázemí pro pracovníky hotelu, do kterého je přístup zakázán. Ale co je pro českého člověka zakázáno? Pochopitelně, že jsem ostrov prolezla skrz na skrz a přemýšlela jsem, co dělají se spoustou odpadu, který se nejen vyprodukuje přímo na ostrově, ale který také přinese moře z lodí nedaleko kotvících. Ano, nějak se odpad likvidovat musí, proto je v zakázané zóně skladiště odpadu, který se čas od času pálí. Ale za celou dobu nebyl z tohoto spalování žádný zápach.

Dost o tomto problému. Jak vypadá ostrov? Je obldélníkového tvaru, je to vlastně tropická zahrada, převážně s kokosovými palmami. Asi do dvou třetin je hotelový komplex s recepcí, 2 jídelnami, 152 pokoji,2 bary,obchodem, fitnes, bazénem, masážemi a dalšími sportovními aktivitami (kajak,katamarán,vodní skutr,denní a noční rybaření, šnorchlink,škola potápění, volejbalové a fotbalové hřiště atd), některé jsou ovšem za poplatek. My jsme měli v rámci rekreace každý den 2x jízdu lodí na korálové útesy na šnorchlink a jednou za pobyt výlet na hlavní ostrov Male. Jenže tak jako všude v těchto turistických zemích jsou i zde všude kasičky na spropitné-v jídelně, v baru, na lodi a pochopitelně spropitné očekávají i číšníci, muži dělající úklid pokojů (ženy na Maledivách pracují pouze ve státní právě-policistky, na úřadech) i ti, co vám donesou kufr na pokoj. Pokoj jsme měly (s kamarádkou) v prvním patře. Klasická dvoupostel (pro nás trochu nepohodlná s jedním prostěradlem na přikrytí), ale to jsme nějak vydržely. Na pokoji skříně, WC,sprchový kout, fén, zrcadlo, stůl, židle, na balkoně další židle se stolkem, není tam TV a lednička. Ledničku nepotřebujete, protože všichni mají all inclusive.

Mé dcery se mě ptaly, co tam budu 3 týdny dělat, že by se nudily. Věřte, že jsme se opravdu nenudily a dokonce jsem ani neměla čas přečíst časopisy a karty, které obvykle hrajeme letos z velké části ležely nevyužity. Prostě jsme měly pořád co dělat a byly v akci. Z pokoje jsme vycházely kolem sedmé hodiny ráno a vracely se po západu slunce, tj. po šesté hodině večer. Celý den jsme chodily v plavkách a bosky, na snídani a oběd jsme si uvázaly na plavky plážové šátky a pouze na večeři jsme se oblékaly do gala. Po snídani jsme šly na pláž a hurá do vody, pak jsme jely šnorchlovat, po návratu do baru na drink a opět hurá do moře. Po obědě procházka po ostrově nebo šnorchlink a zase pořád ve vodě, u baru na pokecu s přáteli, ať už to byli Angličané, Němci nebo Rusové. Chtěly jsme letět hydroplánem na South Male Atoll, ale přihlásilo se málo zájemců, takže se let z našeho hotelu neuskutečnil. Moře jsme si užily opravdu hodně, protože jsme na pláži pozorovaly život ve vodě, a to žraloky, rejnoky, murény, kraby a další rybky, občas jsme vyjely k nedalekým korálům na kajaku.

A co s načatými večery? Asi 2x bylo karaoke, 3x disco a 3x hrála živá hudba. Zasedli jsme s přáteli buď v baru, nebo venku na terase, tancovali, nebo si jen tak povídali. Byla to pohádková dovolená, nemusíte nic dělat, o vše je postaráno a ještě vidíte spoustu krásných věcí. Jen těch barev moře, různých ryb, nebo západy slunce, fotila jsem je každý den, prostě 100x a pokaždé jinak. Jen východ slunce jsem stihla jednou.

http://www.turistika.cz/cestopisy/maledivy-ostrov-farukolhufushi

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .