0
0

Vstávám protahují se a přemýšlím nad svou první cestou na Maledivy, po ranním kafíčku sedám do auta a fičím z Ostravy do Vídně, kde mi odlétá letadlo společnosti Qatar Airways na Maledivy. Po odbavení jsem trošku zvědavý na tuto leteckou společnost něco jsem o ni slyšel a Qatar Airways naplňuje moje představy, velmi příjemné stewardky, dobré jídlo na palubě a samozřejmě víno, díky kterému si po chvilce zdřímnu, probouzím se nad Saudskou Arábii, jdou vidět vrtné plošiny, dálnice a nekončící poušť. Po 6ti hodinách letu přistáváme na letišti v Doha, porovnávám ho s letištěm v Emirátech je cca 4 x menší i když se tady staví další budovy, v roce 2006 zde budou Asijské Olympijské hry a Qatarci (nebo jiní Arabové) makají. Trošku jsem zklamaný s výběru ve Duty free schopech, je zde menší výběr, v podstatě je zde ale vše a za opravdu dobré ceny. Po 3 hodinovém čekání následuje další úsek cesty z Dohy na Maledivy cesta trvá cca 6:00 hodin, jídlo v letadle má nyní už jinou úpravu, vše přítomné kari se nedá zapřít. Po pár vínech se probouzím před přistáním na Malé z okna jdou vidět malé ostrůvky a atoly a už se těším na šnorchlování.

Po vyřízení formalit, mě čekala na letišti zástupce místní CK, která mě dovedla k rychločlunu, který jel na Sun Island cca 3 hodiny, protože byly vlnky několika lidem se udělalo nevolno, zjišťuji, že se dá letět i hydroplánem, říkám si příště.

Po příjezdu na Sun Island jsem se cítil jako Karlův most po nájezdu Švédů, po výstupu z lodi mi domorodci vzali kufr a tahali se sním na recepci, bakšiš se dává 1 USD a dotáhnou vám zavazadla až na pokoj. Na recepci beru klíč a po prohlídce nádherných pláží hybaj do vody a spát.

Další den začínám zkoumat co je na Sun Islandu k vidění, našel jsem kurty, lázně, diving centrum, několik restaurací, půjčovnu loděk, windsurfingu. Co mě překvapilo, i přesto, že byl resort plný na pláži jsem byl skoro sám, ve vodě jsou vidět jenom šnorchly a sem tam osoba, prošel jsem si celý ostrov a další den jsme si odpočal a začal vymýšlet co podniknu, naproti Sun Islandu je jeho sesterský atůlek Holiday Island, když jsem se ptal zda si můžu k němu zaplavat, byl jsem upozorněn, že jsou zde velmi silné proudy a navíc místní zákony pod pokutou 1000 USD zakazují plavat z jednoho atolu na druhý.

Druhý až pátý den jsem se stal zajatcem šnorchlování, tak nádherné moře, plné vše barevných korálů, rybek, malých žraloků, želv, mant a dalších druhů ryb nadchne asi každého dobrodruha, že jsem nevnímal jak běží čas. Když jsem vylezl z moře 2 dny před odjezdem měl jsem tak nasáknuté ruce vodou, že jsem si říkal, no bude s tebe vodník a rozhodl jsem se, že se podívám na sousední ostrov Holiday Island.

Loďka mezi Sun Islandem a Holiday Islandem pendluje co hodinku a je zdarma.

Po hodinové prohlídce ostrova, zjišťuji malé rozdíly mezi těmito atoly. Holiday Island je menší, má pěknější bungalovy, než ty ve kterých jsem byl na Sun Islandu, nejsou tu lázně a bazén, je zde i míň restaurací, je to klidnější ostrůvek srovnatelný se Sun Islandem, po prohlídce ostrova, zpět na loďku a na Sun Island. Blíží se poslední den, který prošnorchluji, zjistil jsem 2 věci, na Maledivy by neměl člověk jezdit sám, jsou tu samé páry a důležitější věc, zase se tu vrátím.

Poslední den je smutný, člověku se z Malediv nechce, vstávání ve 4:00, 4:30 odjezd lodí na letiště, dneska jsme to stihli za 2 hodinky, nebyly vlnky a v 9:00 odlet.

http://www.123exotika.cz/ostatni.php?view=detail&id=1

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .