0
0

Málaga, druhé největší město autonomního společenství Andalusie, se rozkládá na středomořském pobřeží, v jeho části jménem Costa del Sol (Slunečné pobřeží).

Málaga je nejjižněji položeným velkým městem Evropy, od afrických břehů ji dělí zhruba 130 kilometrů. Vzhledem ke geografické poloze není překvapením, že v Málaze panuje teplé subtropické podnebí s létem trvajícím 8 měsíců a zimou, v jejímž průběhu teplota málokdy klesne pod 17 °C.

Málaga je jedním z nejstarších měst světa a její historie se píše již takřka tři milénia. Za tu dobu se zde vystřídali Féničané, Římané, Arabové i Španělé a všichni po sobě zanechali řadu historických památek, jež lze obdivovat i v dnešních dnech. Na nejstarší období upomínají například zbytky opevnění či římský amfiteátr. Časy arabské nadvlády nad Málagou připomíná hrad Gibralfaro a maurská pevnost Alcazaba.

Nejvýznamnější křesťanskou sakrální stavbou Málagy je renezanční katedrála (Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación), jejíž stavba započala roku 1528 a byla dokončena roku 1782.

Přímo v centru Málagy se nachází Plaza de Toros, aréna pro býčí zápasy.

Milovníci výtvarného umění možná znají Málagu coby rodiště Pabla Picassa. S životem a dílem geniálního malíře se můžete seznámit v prostředí jeho rodného domu, kde sídlí Museo Casa Natal, či v Museo Picasso Málaga, nacházejícím se v paláci Buenavista.

Poloha

Poloha: Jižní Španělsko, autonomní společenství Andalusie

Souřadnice: 36° 43′ SŠ 4° 25′ ZD

Plocha: 395 km2

Obyvatelstvo

Populace: 568 507

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .