0
0

Madrid je centrem stejnojmenné provincie a zároveň hlavním městem celého Španělska. V tomto městě ve středu země najdeme řadu kulturních památek, parků. Bujarý noční život zajišťuje řada barů, diskoték a klubů.

Klima Madridu je kontinentální. Zimy jsou poměrně chladné s občasným sněžením. Léta jsou horká s průměrnými teplotami okolo 24°C. Nejteplejšími měsíci jsou tak jako u nás červenec a srpen.

Ve městě se snoubí moderní s historickým, široké třídy jsou lemovány zelení. Jedním z nekrásnějších náměstí Madridu je Plaza Mayor (Hlavní náměstí). Dříve se zde konaly oblíbené býčí zápasy, ale také se zde popravovalo. Náměstí vévodí bronzová socha Filipa III. ze 17. století. Pod podloubím, které lemuje náměstí, jsou krámky se suvenýry, příjemné restaurace a bary.

Pomník Miguela de Cervantes a hrdinů jeho nejslavnějšího románu – Dona Quijota a Sancho Panzy najdeme na obdélníkovém náměstí Plaza de España. Puerta de Sol (Sluneční brána) je další zajímavé náměstí. Sluneční brána tady sice již nestojí, zato zde byla postavena socha medvěda okusujícího strom planika (jahodový strom, arbutus unedo), což je symbol města.

Pokud bychom si chtěli koupit nějaký skutečně nevšední suvenýr, měli bychom se vydat na ulici Ribera de Curtidores a Plaza de Cascorro. Každou neděli a o svátcích zde lidé roztáhnou své stánky a započne celodenní bleší trh, kterému místní říkají El Rastro.

V historickém centru města stojí Palacio Real (královský palác), ohromná budova, která je přibližně desetkrát větší než Buckinghamský palác v Londýně. V blízkém okolí paláce si můžeme odpočinout v některém z parků – Casa de Campo, Jardin de Sabatiini či Parque de Atracciones. Ti, kteří se zajímají historii, jistě zavítají do Museo Arqueológico Nacional, kde je uložena řada exponátů z dob velice dávných až po středověk. Lákadlem je především kamenná busta známá jako Lady of Elche.

Více než šest tisíc malířských děl autorů z celé Evropy si můžeme prohlédnout ve slavném muzeu – Museo del Prado. Pro skutečné obdivovatele umění to nebude výlet jen na jeden den, prohlédnout si tolik obrazů může zabrat i několik dlouhých, ale jistě zajímavých dní. Mezi obrazy najdeme díla malířů, jako byl El Greco, Goya, Bosch, Botticelli či Tintoreto. Pokud byste chtěli vidět ještě více obrazů, můžete se vydat do Museo Thyssen-Bornemisza, kde je vystaveno dalších 700 obrazů ze 13. až 20. století.

Na býčí zápasy neboli koridu se můžete vydat do ohromné arény zvané Plaza Toros Las Ventas in Madrid.

Pokud budete mít po celém dni ještě dostatek energie, můžete se vrhnout do víru nočního života. Madrid vypadá, jako kdyby nikdy nespal. A kulturní nabídka je skutečně pestrá. Téměř celý rok se konají různé festivaly a koncerty. Španělé mají trochu jiný režim a tak ta skutečná noční zábava začíná tak kolem půlnoci. Místní kuchyni, kávu či skleničku nějakého alkoholu vám rádi přinesou v baru, restauraci, kavárně či hospůdce, kterých je po celém Madridu rozseto velké množství a tak je z čeho vybírat.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .