0
0

Malé středisko Mácher se nachází na jihu ostrova Lanzarote, 3 km severně od Puerto del Carmen. Leží u obce Tias, na jejímž pobřežním pásu se nachází nejdůležitější turistická zóna ostrova. Mácher je centrem kultury a umění v této oblasti. Uvnitř obce Tias můžete shlédnout pozůstatky sopečné činosti.

Zástavba na tomto pobřeží vznikla z malé rybářské vesnice Puerto del Carmen. Každý týden se konají ve středisku Puerto del Carmen trhy řemeslných umění. Doporučujeme navštívit nejznámější bar na ostrově, který se nachází právě v Puerto del Carmen a kde můžete ochutnat známé Waikiki.

Tipy na výlety

Unikátní národní park Timanfya se nachází v jihozápadní části ostrova a je považován za největší přírodní pozoruhodnost ostrova. Jeho součástí jsou Ohňové hory – Montaňas del Fuego a rozsáhlá lávová pole.

Již na západním pobřeží se nachází El Golfo, jezírko s výrazně zelenou (smaragdovou) vodou, která je způsobena určitými mikroorganismy. Jezírko je zčásti obklopeno zbytkem kráteru s dobře patrnými vrstvami lávy. Hezké je i bezprostřední okolí.

Vesnice Yaiza dvakrát získala titul „Nejkrásnější vesnice Španělska“ (čisté a úpravné jsou však prakticky všechny osady na ostrově). Kostelík v obci má sloupy z lávového kamene a velmi hezký malovaný strop. Nedaleko je model ostrova s hlavními památkami. Také Yaiza byla zasypána popelem po velké erupci v 18. století, ale na rozdíl od většiny podobně postižených osad byla obec obnovena.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .