0
0

Druhého dne časně z rána jsme vyrazili do Havany se záměrem projít čtvrť Vedado. Neznalí rozlohy Havany jsme vyrazili přes čtvrť Miramar pěšky po Avenidě No. 5, což vzhledem k tomu, že se dům pana Novoy nachází na Calle 82, činí jenom k mořskému zálivu oddělujícímu tuto čtvrť od Vedada cca 5 km. Podél celé Avenidy No. 5 se táhne oblast ambasád a rezidencí velvyslanců, jakož i moderních hotelů, které jsou však na Kubě i na poměry Západoevropanů poměrně drahé (cena pokoje v 5* hotelu obvykle přesahuje 200 EUR). Celá Avenida je rozdělena zeleným pásem s upravenými stromy a lavičkami na dvě části, z vnější strany lemována předzahrádkami rezidencí. Orientace v Miramaru je velmi jednoduchá, Avenidy táhnoucí se rovnoběžně s pobřežími jsou označovány lichými čísly, křižující je Calles pak čísly sudými (průměrná vzdálenost mezi jednotlivými křižovatkami je cca 150 m).

Hned na křižovatce Cal. 82 a Av.5 se nachází zajímavá budova římskokatolického kostela, která sice zvenčí příliš honosně nepůsobí, ale interiér je příjemný. S kostelem sousedí dva moderní hotely, z nichž ten v Cal.80 se vyznačuje malým obchůdkem s velmi příznivými cenami alkoholu, kávy a různých pochutin, téměř srovnatelnými s duty free shopy na letišti. O kus dál se po levé straně tyčí několik desítek metrů vysoká betonová věž bývalé sovětské ambasády obklopené vysokou betonovou zdí s ostnatým drátem a strážními věžemi, která v poklidné atmosféře čtvrti působí velmi rušivě.

Na Cal. 28 stojí za shlédnutí maketa Havany v impozantním měřítku 1:1000, která zobrazuje všechny havanské čtvrti do nejmenším podrobností, včetně vegetace. Stavělo ji 7 lidí 5 let. Vstupné na tuto atrakci Vás přijde na 3 CUC)os (plus 2 CUC za použití fotoaparátu), ale nelitujte těchto výdajů – stojí to za to. My jsme maketu navštívili třetího dne v pozdních odpoledních hodinách, kdy jsme tam byli zcela sami a mohli nerušeně prozkoumávat jednotlivé části Havany.

Ještě dále směrem k centrální části Havany na Cal.14 pak stojí za shlédnutí muzeum ministerstva vnitra, vyznačující se zajímavou expozicí věnovanou špionážním praktikám CIA.

http://www.desperado.cz/kuba/havana-miramar/

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .