0
0

Ve vnitrozemí Andalusie se jižně od Córdoby nachází malinkatá vesnička Los Villares, která má jen stovku obyvatel. Je situována v chráněné oblasti Sierras Subbeticas, nedaleko pohoří Sierra de Horconera, kde se nachází i nejvyšší hora této provincie. Do Los Villares by měli zavítat především ti, kdo vyhledávají pěší turistiku, pohodu, klid a venkovskou atmosféru bez dopadů moderní civilizace. Los Villares spadá pod obec Peza.

Zajímavostí této vesničky je, místní obyvatelé v referendu dokonce odmítli, aby zde telefonní operátor postavil anténu na přijímání mobilního signálu. Z Los Villares si tedy mobilem nezavoláte. Mobilní telefony odmítli zejména starší obyvatelé a to z důvodu obav o své zdraví.

Los Villares můžete navštívit v kteroukoliv roční dobu a nudit se jistě nebudete. Jak v létě, tak i v zimě zde najdete spoustu možností sportovního vyžití. Vesnička leží v nadmořské výšce 600 metrů, proto se odtud naskýtá krásný výhled na okolní krajinu. Na rozsáhlých lánech se zde pěstují olivovníky, ze kterých se následně vyrábí i olivový olej.

Přestože je Los Villares jen malinká vesnička, s ostatními obcemi a městy ji spojují kvalitně vybudované silnice. Asi 90 km odtud leží Córdoba, 75 km Granada a asi 140 km Sevilla.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .