0
0

V jižní části ostrova Tenerife se rozkládá Los Cristianos – jedno z nejrušnějších letovisek, které navazuje na další hojně navštěvované středisko Playa de las Américas. Největší chloubou této oblasti jsou dlouhé pláže tvořené typickým černým lávovým pískem. Součástí města je i pěkný přístav, odkud je možné se vydat na řadu zajímavých lodních výletů.

Los Cristianos je nejstarší turistickou oblastí regionu Arona v jižní části ostrova, původně se zde nacházela jen malá rybářská vesnička, která se postupem času rozrostla v živé a moderní letovisko se všemi turistickými vymoženostmi. Ve starém centru však můžete stále obdivovat řadu krásných staveb, mezi nimiž vévodí malebný kostelík. Letovisko nabízí samozřejmě také dostatek nákupních možností v obchodních centrech i minimarketech. Je vybaveno rovněž bankomaty, najdete zde poštu i informační centrum.

Místní restaurace zvou k ochutnávce nepřeberného množství tradičních kanárských jídel, ale nabízí také speciality různých národních kuchyní. Na své si v Los Cristianos přijdou také příznivci nočního života, pobřežní promenáda je totiž lemovaná nočními kluby, diskotékami a bary, které mají otevřeno až do ranních hodin.

Pláže v Los Cristianos jsou opravdu jedinečné. Jsou prostorné, dobře přístupné a tvořené černým lávovým pískem. Skvěle se hodí pro rodiny s dětmi i nepříliš zdatné plavce. Pozvolně se svažují do křišťálově čisté vody Atlantského oceánu. Jsou plně vybavené, zapůjčit si na nich můžete lehátka a slunečníky, občerstvení pak nabízejí nesčetné bary a restaurace. V Los Cristianos tak najdete ideální prostředí pro prázdninové lenošení na slunci i skvělé podmínky pro provozování vodních sportů. Vyzkoušet můžete windsurfing, kitesurfing, jízdu na vodních lyžích, šlapadlech a další atrakce.

V Los Christianos se nachází také potápěčská škola, tenisové kurty, motokárová dráha nebo golfové hřiště. Kousek od letoviska se rozkládá Zoo Pargue Las Aguilas, jehož návštěva potěší jak děti, tak i dospělé. Z místního přístavu se můžete vydat na výlet na některý z okolních ostrovů, jako je La Gomera, El Hierro nebo Gran Canaria. Objednat si můžete rovněž plavbu na katamaránu, výlet lodí s proskleným dnem nebo z pirátské lodi sledovat hru delfínů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .