0
0

V největším turistickém středisku na ostrově se nacházejí dvě menší pláže s tmavým lávovým pískem. Na zdejší pěší zóně najdete starobylé měšťanské domy, radnici z 16. století, tržnici a kostelík. Nechybí zde několik barů, restaurací a obchůdků.

Los Cancajos je poměrně malé letovisko, které není příliš hlučné, takže pokud pojedete s malými dětmi, nemusíte obávat, že v noci budou buzeny hlukem ulice. Příjemné středisko preferují turisti, kteří mají rádi klid. Můžete si odtud udělat výlet i do hlavního města, které je vzdáleno pouhé 4 kilometry.

Na ostrově La Palma budete mít možnost zažít neopakovatelnou dovolenou s ubytováním ve vesnicích plných uměleckých řemesel a výborné kuchyně.

Tipy na výlety

Ostrov La Palma byl vyhlášen v roce 2002 biosférickou rezervací, kde můžete objevit vulkanické tunely, ukryté malé zátoky a magická místa jakou jsou např. lesy El Canal a Los Tiles. Po těchto úchvatných místech budete mít možnost provádět pěší výlety, projet krajinu na kole anebo vše pozorovat z koňského hřbetu. Také zde můžete navštívit tematické parky jako jsou např. Jardín de las Aves nebo Maroparque, kde se dozvíte zajímavosti o fauně a flóře.

Zajímavost

Atlantický oceán obklopující Kanárské ostrovy je rájem potápěčů. Nachází se zde řada překrásných a naprosto výjimečných potápěčských lokalit s velmi bohatou a druhově pestrou faunou (mimo jiné zde žijí želvy, rejnoci, platýzi, úhořovci, kanicové, tuňáci, chobotnice či barakudy.

V labyrintech podmořských skal a v jeskyních žijí murény, ropušnice a čtverzubci). Hluboký oceán a na živiny velmi bohaté stoupající podmořské proudy navíc přitahují do oblasti Kanárských ostrovů množství vodních savců. Běžně se zde tedy prohánějí hejna delfínů a občas můžete narazit i na velryby či jiné kytovce.

Zkušení potápěči, začátečníci a samozřejmě i ti, kteří se teprve chtějí učit potápět, mohou na ostrovech využít služeb řady potápěčských center.

Na ostrově La Palma:

La Palma Tauchsport S.L.

Centro Comercial, Local 277

Brena Baja

Tel: 0034/922/181393

Buceo Sub La Palma

H10 Costa Salinas Lo 3

Los Cancajos

Tel: 0034/922/181113

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .