0
0

Město Lloret de Mar je jedním z nejpopulárnějších turistických rezortů v oblasti katalánského pobřeží známého jako Costa Brava a cestovní ruch představuje nejdůležitější zdroj příjmů tamních obyvatel. Turisté do Lloret de Mar přijíždějí zejména kvůli nádhernému moři a plážím, které se pro svou čistotu mohou pyšnit „Modrou vlajkou“. Tento prestižní prapor vlaje i nad nejpopulárnější pláží letoviska Lloret de Mar, která se v délce více než 1,5 kilometru vine podél pobřeží v jeho centru a je lemována rušnou promenádou.

Na promenádě se nachází řada obchodů, restaurací a barů, ve kterých po setmění vládne divoká zábava, která je vyhlášená mezi mladými lidmi po celé Evropě. Mezi populární pláže patří dále Platja de Fenals a Platja de Sta. Cristina.

Lloret de Mar skýtá i další lákadla; poblíž se nachází velký akvapark, golfové hřiště a hazardní hráči mohou jít poškádlit štěstí do kasina.

Na své si přijdou i milovníci historie a památek, kteří mohou obdivovat kostel Sant Romà ze 16. století či zachovanou věž hradu Sant Joan z 12. století.

Výhodu letoviska Lloret de Mar představuje i skutečnost, že se nachází relativně nedaleko (zhruba 75 kilometrů) od Barcelony a dovolenkáři trávící zde dovolenou si díky snadné dostupnosti mohou dopřát návštěvu úžasné katalánské metropole.

Poloha

Poloha: severovýchodní Španělsko, autonomní společenství Katalánsko

Souřadnice: 41° 42′ SŠ 02° 50′ VD

Plocha: 49 km2

Obyvatelstvo

Populace: 37 734

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .