0
0

Lloret de Mar je jedno z nejmasovějších rekreačních středisek na pobřeží Costa Brava. Město je situováno severně od hlavního katalánského města Barcelony, mezi letovisky Tossa de Mar a Blanes. Lloret byl jedním z prvních turistických center v této oblasti, první návštěvníci sem přijížděli již ve 40. letech 20. století. Dnes je Lloret de Mar se svými 35 tisíci obyvatel největším městem na pobřeží Costa Brava.

K letovisku patří dvě hlavní písečné pláže lemované skalnatými útesy. Playa Lloret de Mar je dlouhá 1600 metrů a Playa de Fenals se táhne v délce 700 metrů. Na obou se setkáte s kompletním turistickým servisem. Kromě pronájmu lehátek a slunečníků zde můžete využívat třeba místní sprchy nebo toalety. Navíc je zde připravena spousta vodních atrakcí, tobogánů, skluzavek a vyzkoušet můžete nepřeberné množství vodních sportů.

V zátokách na okraji města pak najdete ještě 4 menší pláže, které jsou obklopeny nádhernou přírodou a poskytují příjemné soukromí. Jde o pláže Playa de Canyelles y Sa Somera, Playa de Sa Boadella (nudistická pláž), Playa de Santa Cristina a Playa de Treumal. Všechny pláže jsou pokryty hrubším pískem a mají pozvolný vstup do moře. Dovádět ve vlnách Středozemního moře tak mohou i malé děti a nezkušení plavci.

Město Lloret de Mar se pyšní dlouholetou historií, díky níž zde dnes najdeme množství památek. Nejvýraznější dominantou je bezesporu zřícenina hradu El Castillo de Sant Joan pocházející z 11. století. Hrad je jakýmsi mezníkem mezi dvěma hlavními plážemi, tyčí se totiž na kopci, které je rozdělují. Turisté mohou navštívit zrestaurovanou hradní věž, ze které se naskýtá jedinečný výhled na pobřeží a celé město. Návštěvníky jistě upoutá také místní secesní hřbitov pocházející z roku 1900 nebo románský kostel Ermita de la Mare de Déu de les Alegries z roku 1079.

Navštívit můžete také Museum del Mar, odkud vedou dvě poutavé turistické trasy. Během asi hodinové procházky si prohlédnete ta nejzajímavějším místa ve městě. Návštěvníkům je v Lloret de Mar k dispozici snad vše, na co si vzpomenou a co potřebují ke strávení pohodové dovolené. Hotely jsou zde na velmi vysoké úrovni, stejně tak jako restaurace lákající na místní speciality. Centrum je plné obchůdků, kaváren, barů, klubů a diskoték. Zábavní střediska zde bývají otevřena až do brzkých ranních hodin. Pokud tedy hledáte místo pro klidnou rodinnou dovolenou, měli byste se Lloretu raději vyhnout a zvolit ubytování v menším středisku.

Pestrou nabídku zábavy doplňuje velký zábavní park a akvapark Marineland na okraji města. K vidění jsou zde vodní atrakce, delfíní show, mini zoo nebo představení cvičených papoušků. 24. července probíhá pravidelně ve městě svátek Svaté Kristýny, která je patronkou města. Tento svátek, během něhož prochází městem průvody lidí, je zasvěcen ženám námořníků. Zakončen je 26. července velkolepým ohňostrojem. Mezi Lloretem de Mar, Barcelonou, Gironou a Tossou de Mar je zajištěno pravidelné autobusové spojení, proto neváhejte a vydejte se na zajímavý výlet.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .