0
0

Městečko L´Escala se rozkládá na severovýchodě Katalánska, na pobřeží Costa Brava. Je považováno za jedno z nejmalebnějších městeček v této oblasti Španělska. Je situováno v rozlehlém zálivu Golfo de Roses, což by se dalo přeložit jako „Záliv růží“. Největším lákadlem jsou bezesporu dlouhé písečné pláže, které se zpozvolna svažují do průzračně čistého Středozemního moře. Koupat se zde tak mohou malé děti, ale také nepříliš zdatní plavci.

Záliv je ideálním místem pro provozování nejrůznějších vodních sportů, vyzkoušejte třeba plachtění, surfování, vodní lyžování, paragliding nebo jízdu na vodních lyžích. Pláže jsou převážně písečné a za malý poplatek si na nich můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Jednotlivé pláže jsou od sebe v některých místech navzájem odděleny skálami, čím se vytváří malá romantická zákoutí, kde budete mít dostatek soukromí.

L´Escala byla původně jen rybářská vesnička, která má dlouhou tradici. Mezi nejdůležitější hospodářská odvětví však i dnes patří zpracování sardelí na ančovičky. Zdejší ančovičky jsou vyhledávány labužníky z celého Španělska. Mnoho ze 7000 obyvatel se dnes stále živí rybolovem, ale velká část populace pracuje ve službách spojených s turistickým ruchem. Vy si je však můžete nakoupit přímo v některém zdejším lahůdkářství nebo v obchodě se suvenýry.

Dále zde najdete spoustu restaurací s kvalitními a chutnými španělskými pokrmy, bary, zábavní podniky a diskotéky. Ani večer se zde tedy nebudete nudit. Nakoupit si můžete v supermarketu, na místním trhu nebo v některém malém obchůdku s potravinami.

Historické centrum městečka rozhodně stojí za návštěvu. Úzké uličky jsou lemovány historickými domky z 18. a 19. století. Dojdete také k významné církevní stavbě – farnímu kostelu Sant Pere de L’Escala. Mnoho turistů přijíždí do L´Escaly hlavně kvůli slavným empúrijským ruinám. Rozkládají se směrem na sever od starého města a vedou přes Platja del Portitxol, Platja de les Muscleres a Platja del Moll Grec, až k vesničce Sant Martí d´Empúries. Tam je možné navštívit kostel Iglésia de Sant Martí, který byl postaven v roce 1538.

Vedou sem dobře vybudované silnice, z letoviska je tak zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městečky. Navštívit můžete například 30 km vzdálený Begur nebo městečko Empuriabrava. O něco vzdálenější jsou města jako Girona nebo Barcelona.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .