0
0

V červnu 2008 jsme s přítelkyní a Benitem (Boloňský psík) letěly na ostrov Lefkáda do Řecka s cestovní kanceláří Melissa Travel. Letěli jsme s ČSA charterovým letem za Benita jsem připlatil cca 1000Kč. za cestu tam i zpět což se mi zdá víc než přijatelná cena. Za cca 2 hodiny jsme už byly na letišti Lefkas. Poté jsme nastoupily do přistaveného autobusu a cca za hodinu jsme přijeli do městečka Nydri kde jsme byli ubytováni v penzionu, pokoj byl ve druhém patře a byl zařízen vybavenou kuchyňkou a sporákem, koupelna byla vybavená sprchovým koutem, wc a samozřejmě umyvadlem a zrcadlem, ložnice byla vybavena dvojlůžkem, televizí, nočními stolky a klimatizací, z ložnice a kuchyňky byl východ na rohovou terasu s výhledem na okolní krajinu.

Hned druhý den jsme zašli do nedaleké půjčovny, kde jsme si zapůjčili čtyrkolku na celý pobyt.

(cena za čtyrkolku cca 130 € za 11 dní), objetí celého ostrova trvá cca hodinu a půl.

Ostrov Lefkáda vám poskytuje nepřeberné množství pláží s tyrkysovým mořem.

Nejkrásnější pláž Lefkády je osmá nejkrásnější pláž světa, Porto Katsiky (Kozí přístav), která má dech beroucí scenérii skalního převisu a překrásně tyrkysového moře, ale abyste se na ní dostali, musíte buď po moři, nebo musíte zdolat kolem sto padesáti příkrých schodů,

ale stojí to zato! 🙂

Nám však přirostla nejvíc k srdci Kavali Kefta která má jen 4 schody 🙂

Pláž je posetá malinkatými oblázky, moře je nádherně azurové a občas jdou i jemné vlny. K pláži vede silnice a hned nad pláží je malé parkoviště cca pro 10 aut.

Rady na cestu:

Na Lefkádu doporučuji termín v červnu (není tu ještě tolik přelidněno) 🙂

Výborná „a námi oblíbená“ je vyhlídka Sivota kde je nádherná hospůdka s terasou ze které máte překrásný výhled na záliv a marinu „Sivota beach“. Dále vám doporučuji, když poletíte na Lefkádu ubytujte se v Nydri kde máte spousty taveren, restaurací, půjčoven vozidel a pláží pro rodinu.

Doporučuji si zapůjčit nějaké to vozítko, aby jste mohli navštívit všechny pláže které jsou na ostrově k dispozici a jejich víc než dvacet. V případě že budete chtít ochutnat něco opravdu Řeckého doporučuji zajet do vesničky Charidiatika kde je opravdu výborná restaurace se zahrádkou a skvěle tam vaří, doporučuji nějaké to masíčko na grilu 🙂 ( do této restaurace chodí místní Řekové) takže to není taková ta vyumělkovaná restaurace pro turisty 🙂

Na závěr chci potvrdit, že na Lefkádě opravdu naleznete to, co vám prezentují cestovní kanceláře ve svých katalozích, realita je mnohem nádhernější, než inzerované fotografie CK. Ale budete muset za tím nejkrásnějším trochu cestovat, osobně preferuji čtyřkolku, ale doporučuji čtyřkolku nebo auto.

Přejí vám spoustu příjemných zážitků z vašich cest. 🙂

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .