0
0

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Fuerteventura patřícím do Kanárského souostroví se rozkládá malebná vesnička Las Playitas, která je ukázkou typické španělské ostrovní architektury. Je totiž tvořena tradičními nízkými bílými domky usazenými ve svahu nad mořem, které krásně kontrastují s okolními zahradami i modrou barvou oceánu.

Městečku Las Playitas dominuje impozantní maják El Faro de Entalada, který je také hlavní turistickou atrakcí. Původně se v těchto místech rozkládala nepříliš významná rybářská vesnice, která se však ke konci 20. století začala rozvíjet v moderní turistické letovisko. Dodnes zde ale převažuje jednoduchá nízká zástavba, o ubytování zahraničních návštěvníků se prozatím stará několik moderních hotelů s bazény. Tato turistická zóna je umístěna v oddělené části letoviska tak, aby nezasahovala do historického centra.

Las Playitas dnes patří spíše ke klidnějším turistickým destinacím na ostrově, proto zde můžete prožít ničím nerušenou a pohodovou dovolenou. Rozhodně zde nemůžete čekat rušný noční život s tanečními kluby a diskotékami, kde hraje hudba až do ranních hodin. Letovisko je tak vhodné především pro seniory, rodiny s dětmi a zamilované dvojice. Samozřejmě se zde nachází řada vyhlášených restaurací lákajících k ochutnávce rybích specialit a darů moře. Posedět můžete rovněž v barech a kavárnách a sledovat přitom západ slunce nad mořem. Za nákupy vyrazte do starého centra města, kde jsou v uličkách ukryty drobné obchůdky se suvenýry a základním zbožím.

K velkým lákadlům letoviska Las Playitas patří samozřejmě prostorná písečná pláž, která má pozvolné svažování do čistých vod Atlantiku. Je tvořena šedivým pískem, který je typický pro části ostrova s vulkanickou minulostí. Oceán je v těchto místech ideální pro provozování vodních sportů, díky povětrnostním podmínkám vede windsurfing a kitesurfing. Vyzkoušet samozřejmě můžete i jízdu na vodních lyžích, vodních skútrech či parasailing. Také pro potápění, šnorchlování a jachting jsou zde vhodné podmínky. V malém přístavu si můžete pronajmout loďku a vydat se na průzkum okolí.

Pokud byste toužili po nějakém výletu, můžete se místním autobusem vydat například do městečka Grand Tarajal, které leží asi 5 kilometrů směrem na jihozápad. Za návštěvu stojí také již zmiňovaný maják El Faro de Entalada, který leží asi 6 kilometrů od Las Playitas a dostanete se k němu po křivolaké horské silničce. Jestliže rádi hrajete golf, jistě vás potěší nedaleké 18 jamkové golfové hřiště. Rozhodně se vyplatí půjčit si auto, díky kterému můžete prozkoumat i vzdálenější cíle na ostrově Fuerteventura. Z přírodních zajímavostí stojí za vidění třeba jeskyně Cueva del Llano nebo park Parque Natural de las Dunas.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .