0
0

Vegueta je historickou částí hlavního města Las Palmas na ostrově Gran Canaria, které okouzluje návštěvníky svými starobylými dlážděnými uličkami, velkopanskými domy a obrovskou, ohromující katedrálou Santa Ana. Vegueta je nejstarší částí města, zde bylo v roce 1478 město Las Palmas založeno pod názvem Ciudad Real de las Palmas de Gran Canaria (královské město palem) kapitánem Juanem Rejónem.

Právě tady přistál a hned dal postavit první kapli, která byla pojmenována na počest svaté ochránkyně Santa Any. V roce 1497 byla postavena současná katedrála, která je stále rozšiřována a restaurována. Proto je nádherný pětilodní biskupský kostel Santa Ana kombinací hned několika stylů: gotický, renesanční a klasicistní. Před nádvořím mohutné katedrály je také bývalá radnice, starý biskupský palác a sídlo Casa Regental, postavené v renesančním stylu.

Ve starém městě se také nachází impozantní dvoupatrový dům Kryštofa Kolumba „Casa de Colón“. V roce 1492 sem Kryštof Kolumbus připlul se svými třemi loděmi a za krátký čas se vypravil pokračovat v objevování Nového světa. Na památku velkého mořeplavce tu vyprávějí jeho příběh, vystavují starobylé navigační přístroje a mapy, stejně jako podobu velitelské Kolumbovy kajuty.

Také Kanárské muzeum „Museo Canario“ má ve Veguetě své místo a stojí na náměstí Espiritu Santo. Můžete si zde prohlédnout různé archeologické nálezy, jako nástroje, keramiku a kosterní pozůstatky.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .