0
0

Las Palmas je hlavním a zároveň největším městem Kanárských ostrovů. Leží na severovýchodním pobřeží Gran Canarie a čítá více než 370 tisíc obyvatel, což je zhruba polovina celého ostrova.

Přestože jeho kořeny sahají až do roku 1478, městu dominuje velké množství moderních budov a obchodních středisek. Nachází se zde spousta luxusních hotelů, restaurací, barů, denních i nočních zábavních podniků. V Las Palmas to zkrátka žije ve dne i v noci. Nejlidnatějším místem, zejména v noci, je náměstí Plaza de Espaňa.

Příjemně si odpočinout a relaxovat můžete na jemných písečných plážích, kde kromě nabídky tradičních vodních sportů mají turisté možnost zaplatit si výlet lodí za pozorováním velryb. Velryby ale nejsou jedinými zvířaty, která zde zatraktivňují pobyt turistům. V Las Palmas se můžete projet i na velbloudech. Na své i zde přijdou rovněž milovníci golfu a tenisu.

Las Palmas tvoří dvě rozdílné části. První z nich je klidné, historické jádro města se spoustou architektonických památek. Středověké budovy připomínají atmosféru koloniální, andaluzské éry. Oproti tomu čilý turistický ruch panuje převážně v druhé, přístavní části města.

Vzhledem k tomu, že se zde v patnáctém století, na své první cestě do Ameriky, zastavil Kryštof Kolombus, jemu v Las Palmas věnováno i jedno ze zdejších muzeí – Museo Casa Colón. Za návštěvu určitě stojí také další místní muzea a galérie, například Museo Canario.

Město je známé také svými četnými slavnostmi, které se zde konají po celý rok (např. Zimní hudební festival nebo Mezinárodní přehlídka filmů v Las Palmas). Zároveň je ale také pověstné problémy s parkováním.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .