0
0

Město Las Palmas na ostrově Gran Canaria je metropolí na nejjižnějším cípu Evropy. Má téměř 400 tisíc obyvatel, a je tak největším městem Kanárských ostrovů. Leží v severovýchodní části ostrova Gran Canaria v nadmořské výšce 8 m.n.m. a je živým, velmi rozmanitým městem. Je to velkoměsto s karibskou atmosférou, mnohými pamětihodnostmi a mnoha různými, velice pozoruhodnými městskými částmi, zvanými barrios.

Za nejzajímavější se dají považovat následující místa: Vegueta – historické staré město a Triana – bývalá čtvrť obchodníků, které jsou zapsány na čekací listinu Seznamu světového dědictví UNESCO. Dále to jsou Ciudad Jardín – městská čtvrť, Santa Catalina – čtvrť s mezinárodní atmosférou, Guanarteme a pláž Las Canteras, Puerto de la Luz – jeden z nejdůležitějších přístavů na světě, Schamann & Escaleritas – nové městské čtvrti Horního Města, Las Ramblas & Siete Palmas de Gran Canaria – nové čtvrti severně od Las Palmas.

Las Palmas de Gran Canaria nabízí celou řadu divadel, kin, koncertů, galerií, tanečních představení a také různé kulturní festivaly. Každoročně se zde koná karneval, který je známý nejen ve Španělsku, ale i po celém světě, a je jednou z hlavních atrakcí pro turisty.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .