0
0

Na jihovýchodě Andalusie se v regionu Granada rozkládá malá vesnička Laroles, kde žije přibližně 1 tisíc obyvatel. Místní obyvatelé se živí především chovem dobytka a zemědělstvím. Vesnička je situována v nadmořské výšce 1082 metrů a poskytuje tak nádherný výhled na okolní kopcovitou krajinu. Laroles by měli navštívit zejména ti, kdo milují pěší a horskou turistiku nebo agroturistiku.

Ubytování poskytují většinou staré venkovské statky, kde se můžete seznámit s tradičním způsobem života na španělském venkově a dokonce se zapojit do každodenních prací. Díky ideální poloze v horách je Laroles vyhledáváno jak v létě, tak i v zimních měsících. Odtud není daleko k plážím v Almuňécar či Almería stejně tak jako k lyžařskému středisku v pohoří Sierra Nevada. Kromě jedinečné přírody nabízí Laroles také mnoho zajímavých pamětihodností.

Turisté zde najdou dostatečné a kvalitní zázemí pro strávení pohodové a ničím nerušené dovolené, daleko od ruchu a shonu velkoměst. K dispozici jim je několik restaurací a barů, které lákají na chutné pokrmy a tzv. „tapas“ nebo skleničku domácího vína.

Za poznáním můžete vyrazit do Granady vzdálené přibližně 100 km nebo do již zmiňovaného Almuňécaru či Almeríe. S těmito městy má Laroles zavedeno i pravidelné autobusové spojení.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .