0
0

Kanárský ostrov Lanzarote leží 11 km severovýchodně od dalšího z Kanárských ostrovů – Fureteventura. Od severu k jihu je dlouhý 60 km a od západu na východ je široký 25 km.

Má 213 km dlouhé pobřeží, z toho 10 km tvoří písek, 16,5 km jsou pláže, a zbytek skály. Nachází se v Atlantském oceánu, asi 140 km východně od marockého pobřeží a tisíc km od španělské pevniny. Hlavním městem je Arrecife a žije zde kolem 140 tisíc obyvatel.

Lanzarote není ostrovem, který upoutá nějakými velkolepými architektonickými prvky. Turisty přitahuje fascinující přírodní scenérií, která se jakoby kouzlem zrodila z vulkanického původu ostrova.

Na ostrově jsou dvě horská pásma, na severu se tyčí masiv Famara s vrcholkem Peñas del Chache (671 metrů) a na jihu pohoří Los Ajaches. Jižně od Famary se rozkládá písečná poušť El Jable, která ho odděluje od tzv. „Ohňových hor“ – Montañas del Fuego národního parku Timanfaya. Nejpůsobivěji můžete scenérii zažít v národním parku Timanfaya. Tvůrci tohoto národního parku využili vulkanických erupcí z let 1730 – 1736 a další z roku 1824, které vytvořily oblast s až 40 m vysokými lávovými útvary.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .