0
0

Ostrov Lanzarote je nejvýchodnějším ostrovem Kanárského souostroví. Je přibližně 60 km dlouhý a 12 km široký, díky těmto rozměrům se tedy jedná o čtvrtý největší z těchto ostrovů. Jeho hlavním městem je město Arrecife, turisticky navštěvovanějším je však spíše původní hlavní město ostrova – Teguisse, ve kterém najdete romanticky úzké uličky, temná zákoutí i okouzlující náměstí s krásným podloubím.

Počasí je na Lanzarote turisticky přijatelné téměř po celý rok. Teploty se zde totiž v létě pohybují okolo příjemných 29°C a v zimě pak klesají nejvíc k 21°C. Většinu ostrova Lanzarote pokrývá tmavá vulkanická půda, kterou místní obyvatelé používají k pěstování vinné révy a rajčat. Často zde taky můžete vidět malé až nezvykle bílé domečky, celý ostrov je totiž silně ovlivněn architekturou Césara Manriqua, který usiloval o zachování původního rázu tohoto ostrova. To se mu nakonec taky povedlo, i v dnešní době je zde totiž v okolí zachována původní, člověkem doposud nezničená příroda. Právě díky tomuto souladu architektury a přírody, byl před pár lety Lanzarote prohlášen světovou organizací památkářů UNESCO za biosférickou rezervaci.

Pokud se na ostrov Lanzarote vydáte, nejspíš na Vás bude na první dojem působit naprosto kouzelně a tajemně. Najdete zde totiž nespočet malých světlých a veselých vesniček s příjemnými obyvateli, krásné a čisté široké pláže i již zmiňovanou okouzlující přírodu. Jestliže tedy hledáte místo vhodné pro odpočinek, relaxaci a načerpání nové či ztracené energie, Lanzarote Vám všechny tyto podmínky předem splní a jistě se zde budete s velkou oblibou společně s celou Vaší rodinou znovu a znovu vracet.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .