0
0

Isla verde – zelený ostrov nebo Isla Bonita – krásný ostrov, který je znám především jako La Palma. Je to nejvíce na severozápadě položený Kanárský ostrov. Nachází se přibližně 400 kilometrů od pobřeží jižního Maroka, asi 1500 kilometrů od španělské pevniny a asi 60 kilometrů západně od hlavního ostrova Tenerife.

Má rozlohu 706 km2, na délku měří asi 42 km a na šířku asi 28 km, a je tak pátým největším ze sedmi hlavních ostrovů. Žije zde kolem 90 tisíc obyvatel, z toho 18 tisíc v hlavním městě, Santa Cruz de la Palma a kolem 20 tisíc v Los Llanos de Aridane. Ostrov je sopečného původu (je nejvíce vulkanicky aktivní ze všech Kanárských ostrovů) a jeho nejvyšší vrchol Roque de los Muchachos, kde je vybudovaná také hvězdárna, dosahuje nadmořské výšky 2426 m.

Tento dosud turistům málo otevřený ostrov ocení zejména pěší turisté, milovníci přírody a individuální turisté. Široká škála idylických soukromých apartmánů, chatek a finek nabízí ideální ubytování. Pro klasickou plážovou dovolenou nebo pro dovolenou u moře je La Palma méně vhodná.

Co hlavně láká mnoho turistů a milovníky přírody, je bujná vegetace a jedinečná krajina. Kromě sportovních aktivit tady rekreanti najdou samozřejmě i klid, relaxaci a odpočinek.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .