0
0

Ostrov La Palma patří mezi jedny ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů ležících v Atlantském oceánu. Rozkládá se na ploše 706 km2 a žije zde přibližně 85 000 obyvatel. I když je La Palma ostrov skutečně úchvatný, není bohužel turisticky navštěvován tak, jak ostatní Kanárské ostrovy. Může za to především fakt, že na tomto ostrově nenajdete tak velký výběr pláží jako na ostatních a počasí zde není vždy bez mráčků. Pokud však pro svou dovolenou hledáte místo, jehož krásu zatím mnoho turistů nepoznalo, určitě se pro Vás právě tento ostrov stane tím pravým.

Příznivé klimatické podmínky, které nad La Palmou již léta panují, způsobily, že zde dnes turisté mají možnost obdivovat překrásnou člověkem dosud nezničenou přírodu a unikátní druhy rostlin, stromů i zvířat. Na tomto ostrově se bude zajisté líbit také všem příznivcům turistiky a cyklistiky. Speciálně pro ně jsou zde totiž vyznačeny trasy různých náročností, a tak si každý může vybrat přesně tu, která se mu líbí nejvíc. Mezi znalci astronomie pak koluje také tvrzení, že pokud vylezete na nejvyšší bod na ostrově La Palma, naskytnou se Vám ty nejvhodnější podmínky pro pozorování hvězd na celém světě.

Název La Palma znamená v překladu „dlaň“, proto se nenechte zmást tím, že zde moc palem nenajdete. Čeho však na ostrově uvidíte až moc, jsou banánovníky a jiné odrůdy exotických a ovocných stromů. Ze zvířat zde můžete na strmějších svazích pozorovat například stáda muflonů nebo zahlédnout pár divokých králíků a mezi nejkvalitnější suroviny, které se na La Palmě pěstují a které by Vám rozhodně neměly uniknout, jsou pak zdejší proslulé víno, vynikající med a prvotřídní tabák. Ať už tedy během své dovolené toužíte po čemkoli, na La Palmě to určitě najdete a budete se sem s nadšením vracet znovu a znovu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .