0
0

Návštěvu trojlodního kostela byste si určitě neměli nechat ujít. Poté, co si vaše oči přivyknou na šero, uvidíte bohatě zdobené oltáře a mnoho řezbářských prací.

Po prohlídce kostela se můžete vydat směrem nahoru po ulici Calle Tomas Perez, přes Carrera del Escultor Estevez k náměstí Plaza General Franco. Palác Palacio Municipal zabírá celou jižní stranu náměstí a širokým schodištěm se dostanete k radnici, která je umístěná v tomto pozdně klasicistním paláci.

Zejména během karnevalu a o Božím těle se Plaza stává centrem života ve městě La Orotava. Již dlouho dopředu vyzdobí místní umělci z jemně mleté mnohobarevné sopečné horniny velmi pestré tapiserie. S velkou fantazií a dovedností jsou svaté obrazy obklopeny barevnými květy a vzory. Tyto tapiserie jsou jedním z mnoha průvodních jevů procesí Božího těla, ale po skončení průvodu z nich nezbude nic.

Pokud se vydáte vlevo kolem radnice, narazíte nečekaně na zelenou oázu uprostřed města. Hijuela del Botanico, pobočka botanické zahrady ve městě Puerto de la Cruz, vysloveně láká k návštěvě. Kromě květinových záhonů s mohutně kvetoucími strelíciemi, liliemi a dalšími tropickými rostlinami, můžete obdivovat i banánovníky. S trochou štěstí a v té správné roční době můžete vidět obrovské květy těchto rostlin.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .