0
0

Na východě valencijského regionu se nachází obec La Nucia, jež spadá do provincie Alicante. Je situována do údolí mezi letoviskem Benidorm a Callosa de Ensarría. Leží na prosluněném pobřeží Costa Blanca, které zajišťuje příjemné klima a ideální teploty po celý rok. La Nucia je tak vhodná i pro zimní rekreaci. La Nucia je vyhledávaná také pro svou klidnou a přátelskou atmosféru.

Návštěvníkům je v obci k dispozici vše, co potřebují ke strávení ničím nerušené dovolené. Najdou zde četná ubytovací, stravovací i zábavní zařízení. Nakupovat je možné v supermarketu i dalších menších obchodech se základním zbožím. Jednou týdně se zde koná trh, kde nakoupíte snad vše, na co si vzpomenete. Restaurace a bary lákají k ochutnávce španělských specialit nebo k posezení u skleničky dobrého vína. La Nucia má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městy a letovisky, vedou odtud kvalitní silnice.

I když leží La Nucia ve vnitrozemí, nudit se zde rozhodně nebudete. Okolní krajina je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Zažijete zde tak aktivně strávenou dovolenou spojenou se sportovními aktivitami. Pokud byste měli zájem, máte možnost využívat také fotbalové či tenisové hřiště. V městečku najdete několik zajímavých památek, ale za návštěvu stojí například i kulturní dům a divadlo Casa de Cultura.

Jestliže máte k dispozici auto, vydejte se za poznáním třeba do 51 km vzdáleného města Alicante nebo do Benidormu, který leží jen 8 km od La Nucie.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .