0
0

La Manga del Mar Menor je největším letoviskem v regionu Murcia. Leží v jeho východní části a je omýváno vodami Středozemního moře a Mar Menor. Mar Menor je velké slané jezero o rozloze 170 kilometrů čtverečních, které vyniká daleko větší slaností a hustotou vody. Tyto dvě vodní plochy odděluje písečná kosa La Manga táhnoucí se v délce 23 kilometrů. V nejširším místě má kosa jen něco málo přes kilometr.

Původně zde žádné jezero nebylo, Středozemní moře jej vytvořilo během několika staletí. Spoečná skaliska nacházející se v okolí zadržovala písek, který sem přicházel s mořskými proudy. Následně vznikl pás země, který moře od nově vzniklého jezera oddělil. Vytvořily se zde přírodní kanály, kterými do jezera proudí mořská voda. Nad jedním takovýmto kanálem byl vybudován most, který se v určitých časových intervalech zvedá, a proplouvají tudy lodě. Zvedání mostu přitahuje pozornost turistů.

Letovisko hojně vyhledávají také osoby trpící nejrůznějšími kožními problémy. Pro své léčivé účinky je totiž La Manga del Mar Menor pojmenovávána jako španělské Mrtvé moře. Oblast se stala také rájem pro potápěče. Voda zde totiž dosahuje hloubky maximálně 7 metrů a je úžasně průzračná. Na své si zde však přijdou také surfaři nebo milovníci plachtění, protože zde najdou ideální povětrnostní podmínky.

Turistický ruch do této oblasti pronikl ve velké míře, celá Manga je zastavěna hotely a dalšími ubytovacími středisky. Na návštěvníky zde čeká vše, co potřebují ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Relaxovat můžete na písečné pláži, kde se také můžete věnovat některému z plážových sportů. Letovisko je vyhledáváno také rodinami s malými dětmi, které sem přitahuje postupné svažování do moře. Pokud máte raději větší vlny, vydejte se na druhou stranu zátoky, ke Středozemnímu moři.

Původní nedotčená krajina se zachovala v severní části oblasti, u Encanizadas de la Torre, el Ventorillo a Salinas. Tato místa mají významnou rybářskou tradici. Ryby se zde loví tak, že se vhánějí do labyrintů, jež vytvořily vraky lodí. Krajina je velmi atraktivní také pro pěší, protože láká k četným výletům. Sezóna v La Manga del Mar Menor začíná již velmi brzy, první nedočkavci se opalují na plážích již začátkem května. I během nejchladnějších měsíců se teplota pohybuje kolem 18°C.

Jestliže máte k dispozici auto, vydejte se do 30 km vzdálené Cartageny nebo 75 km vzdáleného města Murcia. Také v La Manze ale najdete supermarket, obchody, restaurace, bar, diskotéku a spoustu možností večerní zábavy. Mezi přírodní zajímavosti patří například oblast Cal Blangue.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .