0
0

La Gomera je jedním ze tří menších Kanárských ostrovů. Ostrov leží asi 30 km na západ od západního pobřeží href Tenerify a asi 350 km od africké pevniny. Vrcholek Garajonay se tu zvedá do výšky 1 487 metrů nad téměř kruhový ostrov. La Gomera si dosud udržela hodně ze své originality.

Ostrov je známý pro El Silbo, jenom zde existující pískací jazyk Gomeřanů a také tím, že sloužil jako mezistanice na objevitelských Kolumbových plavbách. Jazyk má tu výhodu, že je mu rozumět i na dlouhé vzdálenosti, což pomáhalo Gomeřanům k jednoduchému dorozumívání přes široká údolí (barranco).

Ostrov je zčásti pokryt vavřínovým pralesem a vřesem, zčásti je to pustá krajina. Ostrov je ale i rájem pro pěší turisty a milovníky přírody. Vhodné ubytování nabízejí četné soukromé domy a apartmány.

Ostrov je součástí španělské provincie Santa Cruz de Tenerife, ve španělské autonomní oblasti Kanárské ostrovy existující od roku 1982. Hlavním městem je San Sebastian de la Gomera, úředním jazykem je španělština. La Gomera má svou vlastní ostrovní radu, Cabildo insular, a je rozdělena do šesti komunit Agulo, Alajeró, Hermigua, San Sebastián de la Gomera, Valle Gran Rey a Vallehermoso.

Tento malý ostrov patří s 12 milióny let ke starším z Kanárských ostrovů. Sopečný původ je zde stále velmi viditelný. Střed ostrova je pokryt největším neporušeným vavřínovým lesem na světě. S blízko u sebe položenými sopečnými otvory patří do národního parku Garajonay a na Seznam světového přírodního dědictví UNESCO.

Ve známém údolí ostrova, Valle Gran Rey (Údolí velkého krále), byli po mnoho let komunity hippies, které zčásti žili v jeskyních na pláži. V současné době je zátoka ještě občas využívána jako místo pro strávení levné dovolené. Hippies z minulých let dnes nyní pracují v cestovním ruchu nebo se vrátili do vlasti.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .