0
0

Ostrov La Gomera je se svou rozlohou 370 km2 druhým nejmenším ze všech Kanárských ostrovů a žije na něm přibližně 20 000 obyvatel. Dříve byl tento ostrov mnohokrát větší, důsledkem eroze se však zmenšil na svou dnešní velikost.

La Gomera Vás zajisté okouzlí nejen svou pohostinností a útulností, ale také svou krásnou přírodou. K vidění jsou zde totiž například vulkanické útesy, ohromné sopečné rokle, nejrůznější skalní útvary, ale především unikátní a velice bujná vegetace. Není tedy divu, že byla téměř třetina celého tohoto ostrova před pár lety zapsána na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Zvláštností ostrova La Gomera je také to, že zde údajně najdete až 100 000 palem, ze kterých se pak vyrábí palmový olej a vynikající palmový med. Troufnete si zde tedy všechny palmy spočítat?

Pokud se na tento ostrov vydáte, určitě byste si neměli nechat ujít také procházku ve zdejším národním parku Garajonay. Jen tady totiž můžete vidět krásné vavříny, nejrůznější lišejníky, mechy i spoustu dalších více jak 500 druhů rostlin všech podob a barev.

Pláže na ostrově La Gomera jsou pak většinou oblázkové a moře je zde až křišťálově čisté. Jestliže tedy patříte mezi milovníky plavání a plážového odpočívání, zdejší prostředí si 100% zamilujete. Největším turistickým centrem je na ostrově komplex malých vesniček Valle Gran Rey a pak samozřejmě také samotné hlavní město ostrova San Sebastian. Málo kdo z nás také ví, že se právě toto město stalo poslední zastávkou Kryštof Kolumba, při jeho plavbě za objevováním Ameriky.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .