0
0

Vesnici najdete na cestě mezi Playa Larga a Playa Girón. Atrakcí oblasti je jednoznačně krokodýlí farma La Boca de Guamá a přírodní rezervace, jezero Laguna del Tesaro. Před vstupními branami je obrovské parkoviště, kde v klidu zaparkujete zdarma a můžete se jít porozhlédnout.

Pozor ale – jsou tu dvě krokodýlí farmy! Jedna velká, rozlehlá a druhá menší, něco jako napodobenina té velké. Záleží jen na vás, kterou stranu silnice si k prohlídce vyberete. Ta větší je rozlehlý zelený komplex, takový zoopark s jezírky, je na stejné straně jako jezero. A ta menší je spíš taková minifarma na krokodýly. Uvidíte krokodýlky od několika centimetrů až po dvoumetrové kousky. Nechají vás sáhnout si na malé krokodýlky a s asi metrovým mackem se můžete přímo vyfotit na památku.

La Boca de Guamá je výchozím bodem k výletu motorovým člunem nebo větší lodí nejprve po řece a poté přes jezero Laguna del Tesoro do ostrovní taínské indiánské vesnice (Taínové byli původní obyvatelé Kuby) nazvané Guamá. Na ostrůvku jsou k vidění i luxusní apartmány na kůlech nad vodou, ale ty jsou určeny jen pro turisty, kteří zde jsou ubytovaní. Ti ostatní si mohou projít po dřevěných chodnících na kůlech procházkou kolem dokola ostrůvku. V jednom z indiánských stanů jsou domorodci převlečení za indiány, zatančí, zazpívají, pomalují vás hlinkou a pak očekávají malé všimné… Celá osada Guamá je jakýmsi přírodním skanzenem se sochami indiánů kmene Taíno v životní velikosti, zachycených při běžných činnostech. Všude je čisto, posekáno, klid, palmy se sklánějí nad bělostným pískem a lze tady udělat neuvěřitelně kýčovitě krásné fotky, které znáte jen z časopisů. Při čekání na člun ke zpáteční cestě si můžete koupit nějaké ty suvenýry v jednom z obchůdků, anebo si u mola můžete na baru dát drink, který vám barman připraví přímo do kokosového ořechu, který přímo před vámi osekává. Krása i mňamka v jednom. Cestou zpět do vesnice vás řidič vezme ještě na projížďku po menších lagunách, ukáže různé přírodní úkazy (např. termití hnízda podél břehu) a nakonec se rozloučil květinou – utrhl mi přímo z vody krásný bílý leknín. Kdyby to viděli ochránci přírody… ;o)

http://www.holidaycheck.cz/cestopis-La+Boca+de+Guam%C3%A1+krokod%C3%BDli+a+jezero+s+indi%C3%A1nskou+vesnic%C3%AD-id_668.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .