0
0

16.1. Brzy ráno odlétáme na Krabi.Čekáme na taxi. Několikanásobně předražené jízdné odmítáme.“Naši“ kluci v hotelu nás zachraňují a posílají nové auto. Na letiště jedeme jako o závod. Bagáž se už neodbavuje , ale do letadla nás nakonec pustí .Za 2 hodiny přistáváme na Krabi. Autobusem odjíždíme na pláž AO NANG. Konečně moře! Za 4 roky se dost změnilo ! Najít ubytování za slušnou cenu není už tak jednoduché. Nakonec se ubytováváme v příjemné zahradě Anawin Bungalov Resort v malých bungalovech s terasou. Nemůžeme se nabažit a až do večera užíváme moře. Večer navštěvuji pana doktora Paitoona Anana v Sonant Clinic Medical. Následek laoské džungle mě nenechá spát. Na levé noze se tvoří bolestivé , velice svědivé puchýřky a vytvářejí dlouhé cestičky. Pan doktor nevěřícně kroutí hlavou. Nohu desinfikuje několik minut roztoky a poté natírá protialergickou mastí. Ujišťuje mě , že do dvou dnů by se měly boláky zahojit. Kéž by!

17.1. Po dlouhé době přepírám špinavé prádlo a užívám si domácích prací.Všichni ještě spí a tak slastně nadechuji příjemný mořský vzduch na terase. Užíváme moře a slunce nám dává dost zabrat. Moře je zakalené a tak zítra plánujeme novou pláž.Večer jdeme na kafíčko a zmrzlinu.Do noci sedíme na naší terase a popíjíme Singu. Thajsko se nám znova zarývá do našich srdcí. Děti už dávno spí.

18.1. Rayilay Bay , reklamovaná pláž a cíl naší dnešní cesty.Vyjíždíme kolem 9.hod .Cesta stojí 80 Bth. Po 20.minutách přistáváme na bělostné pláži. Za ní se tyčí vysoké skály, typické pro tuto oblast. Moře je průzračné a mezi zelení probleskují střechy luxusních resortů. V moři nás koušou nějaké potvory, pláž se pomalu plní stále přijíždějícími návštěvníky. Slunce začíná být nesnesitelné a tak se jdeme schovat do stínu plážové restaurace. Překvapuje nás neochota personálu, předražené a nechutné jídlo. Chceme prozkoumat okolí , ale vedro nás přiková do stále menšího stínu na okraji pláže. Odpoledne se přeci jenom vydáme na druhou stranu ostrova.

Skalní scenérii, tyčících se skal nad mořskou zátokou doplňují lana a těla horolezeckých nadšenců.

Zaujme nás tmavý človíček s havraními dlouhými vlasy, žlutým trikem a bosý. Je snad s tou skálou srostlý, když před námi slaňuje, rychlostí blesku. Je to učitel lezení. Láká Terezku se Sárou se svým nádherným thajským úsměvem na skálu.

Nemusí holky dlouho přemlouvat, jdou s tátou vypůjčit lezeckou výstroj. Skála je rozdělena na několik stupňů obtížnosti. První jde Sárka, boty ji trochu tlačí a možná i strach ji nedovolí , aby dolezla až do vytyčeného cíle. Terka s obtížemi , ale za halasného povzbuzování přihlížejících, dobývá cíl. Užívá si té trochy slávy a pak slaňuje.(právě zdolala obtížnost č. 5 dle francouzských tabulek). Sárka nás přemlouvá ještě na jeden výstup. Táta s ní zůstává , já jdu s Terkou napřed na pláž . Je už dost pozdě a čeká zde už jenom několik lodí .

Smutná Sárka přichází a lezení už nestihla , u večeře se však zubí od ucha k uchu a až tady se dovídáme, že skálu napodruhé zdolala jako profík! Jenom mě mrzí, že jsme to neviděla.

KRABI provincie – leží 1000 km od Bangkoku, od Phuketu je vzdálené asi 160 km.Hlavní město Krabi nekteří turisté jenom přejedou, někteří naopak odsud pořádájí výlety a tráví zde svoji dovolenou. Z Krabi se jezdí na nejznámější ostrov Ko Phi Phi , Ko Lanta , na pobřeží je i mnoho oblíbených a známých pláží Ao NAng, Tham Phra Nang..

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .