0
0

Na konci července roku 2004 jsme se vydali na naši první řeckou dovolenou na ostrov Korfu do letoviska Agios Georgios (severní).

Naše cesta začala na letišti Ostrava–Mošnov, odkud jsme s hodinovým zpožděním odstartovalii a za dvě hodiny jsme přistáli v Kerkyře na nejkratší přistávací dráze v Evropě. Z letiště nás odvezli transferem do Agios Georgios, což není moc daleko, ale protože si nás Řekové přehazovali mezi autobusy jako horký brambor, dorazili jsme tam až za tři hodiny. Ubytovali jsme se ve studiích Romeo a vyrazili na prohlídku letoviska.

Agios Georgios leží v rozlehlé zátoce a má asi 3 km dlouhou písčitou pláž. Nachází se zde i pár obchůdků a taveren, dokonce i diskotéka s bowlingem, ale během našeho pobytu jsme nepostřehli, že by byla otevřená.

První dny jsme trávili na pláži, kde byly i téměř liduprázdná místa a později jsme podnikali výlety po ostrově.

Nejprve jsme se vydali pěšky do vesničky Afionas, ležící asi 4 km severně od Ag. Georgios. Odměnou nám byl krásný výhled z vyhlášené taverny na celou zátoku a letovisko. Tady jsme uhasili žízeň skvělým pomerančovým džusem a vydali jsme se po pěšině k jednomu z nejkrásnějších míst na ostrově – dvěma lagunám, které mají rozdílnou barvu moře.

Na další tři dny jsme si půjčili skútr a najezdili přes 400 km.

Naše první cesta směřovala na sever do Sidari a po krátkém bloudění v olivových lesích jsme dorazili ke známému kanálu lásky, bylo tam sice hezky, ale bohužel dost „přeturistováno“ a vápencové skály byly zčásti poničené. Jeli jsme dál do Rody, Acharavi a potom už nekonečným stoupáním na nejvyšší horu Pantokrator (906 m.n.m.) s pravoslavným klášterem. Odtud byl nádherný výhled na celý ostrov a na Albánii.

Druhý den jsme se vydali směrem na jih a po dalším dlouhém stoupání jsme dojeli ke zřícenině hradu Angelokastro, odkud byl pěkný výhled na Paleokastritsu, do které jsme po nekonečných serpentinách taky zajeli a prohlédli si klášter a přístav.

Třetí den jsme se rozhodli pro hlavní město Kerkyru, kde jsme se ale kvůli neskutečným kolonám aut moc nezdrželi a raději jsme pokračovali až do Achillia, což je malebný zámeček, který patřil rakouské císařovně Sissi.

Dále jsme si zaplatili celodenní výlet lodí na ostrov Paxos a do Pargy. Brzy ráno jsme vypluli z Kerkyry do Gaiosu hlavního města Paxosu. Poté jsme odpluli do Pargy, kde bylo krásně, ale dvě hodiny na prohlídku města nestačily.

Zbývající část naší nezapomenutelné dovolené jsme strávili na pláži a procházkami po Agios Georgios.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .