0
0

Ko Raya Yai – ostrov se nachází jihozápadně od Phuketu. Rychlou lodí sem připlujete z přístavu Ao Chalong nebo Hat Rawai (Phuket) asi za 1.hodinu. Spali jsme na ostrově 2 dny a po téměř dvouměsíčním cestování s dětmi po Asii jsme tady si dopřáli opravdu luxusu : válení , šnorchlování , procházky , jízdy na koních a spousty dobrého jídla . Ubytování Ban Ray Resort – resort se nachází na druhé straně ostrova od přístavu. Na ostrově téměř neexistuje doprava. Dopraví Vás na místo velkým traktorem i se zavazadly. Náš bungalov (který jsme si opět museli trochu vybojovat) byl zasazen do palmového háje s překrásným výhledem na moře. K pláži jsme to měli 50 metrů.

Šnorchlování zde bylo pěkné a zajíždělo sem i hodně lodí s potápěči. 100m od bungalovu byl bazén , opět s překrásným výhledem na moře. Příjemné byly procházky s úžasnými výhledy na moře. Celý pobyt byl prostě takovou luxusní tečkou za naším putováním po Asii.

Líbil se nám celý ostrov, moře a pěkné šnorchlování , pohoda i umístění resortu v klidném prostředí, možnost procházek na ostrově. Restaurace a thajská kuchyně v našem resortu , v ne zrovna nejlevnější cenové kategorii , nás nenadchla. Nelíbilo se nám , že ostrov je převážně orientován na dražšší klientelu. Vyzkoušeli jsme dvě pláže , které byly úplně neudržované, což byla velká škoda.V restauraci na pláži jsme si dali rybu , chuť ani cena neodpovídaly . Myslíme si , že i ubytování na tomto ostrově bylo možné sehnat přímo bez problémů a za dobrou cenu.

Ostrov je krásný a stojí za to sem zajet aspoň na jeden den. Dostupnost z Phuketu je dobrá.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .